Originální móda na kolo i běh: Oblékněte se do svalů

10.10.2015 - redakce 100+1

Ještě před pár lety byl Tomasz Pietek jen obyčejným grafickým návrhářem s vášnivou zálibou ve sportu. Při vyjížďkách na kole mu však vadilo, že zapadá do davu, a tak se rozhodl obléct se do svalů


Reklama

Samozřejmě nikoliv doslova – řekl si však, že by mohl využít svůj talent, a navrhl si speciální sportovní oblečení, jež věrně kopíruje lidské svalstvo. Dlouhé měsíce údajně trávil nad knížkami o anatomii, aby z nich vyčetl, jak který sval vypadá a kam ho má nakreslit. V následujících letech hledal společnost, jež by jeho návrh realizovala, a nakonec se dočkal.

Jeho cyklistické oblečení prý spolehlivě zaujme každého kolemjdoucího a navíc se zalíbilo i zákazníkům, takže se vyrábí a prodává masově. Nejde však o levnou záležitost: celotělový úbor koupíte za 194 dolary, tedy zhruba 4 600 korun. Kromě cyklistických úborů nabízí Tomasz Pietek podobné oblečení také pro běžce.

Reklama

  • Zdroj textu:

    muscleskinsuit.com

  • Zdroj fotografií: Tomasz Pietek | pinterest.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907