Originální stavebnice: Sestavte si vlastní bambusové kolo

06.12.2014 - Martin Reichman


Reklama

Parta cyklistických nadšenců, sdružujících v londýnském Bambusovém cyklistickém klubu (Bamboo Bicycle Club), pořádá workshopy, na kterých si zájemci sestaví vlastní bambusové kolo. Kolo vyrobené z bambusu má prý ideální jízdní vlastnosti, je dostatečně pružné a lehké a nechybí mu ani potřebná odolnost. Bambusový rám se hodí jak pro běžná cestovní kola tak i pro BMX speciály. Cena dvoudenního workshopu je 495 liber, tedy zhruba 17 tisíc korun a pro zájemce, kteří se nemohou do Londýna vypravit, klub nabízí i domácí stavebnici. Originální bambusové kolo si tak můžete sestavit svépomocí doma za 289 liber (asi 10 tisíc korun).

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: bamboobicycleclub.orgDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907