Na hloubkové expozici souhvězdí Orionu je k vidění temná mlhovina i hvězdokupy ponořené do rozsáhlé sítě chuchvalců plynu ve velkém komplexu molekulárních mračen. Trojice nejjasnější hvězd zcela vlevo jsou slavné hvězdy pásu Orionu. Těsně pod Alnitakem, nejnižší ze tří hvězd v pásu, je mlhovina Plamen, která září excitovaným vodíkem a je ponořena do vláken tmavě hnědého prachu.
Vlevo dole od středu snímku a vpravo od Alnitaku se nachází mlhovina Koňská hlava, což je tmavé vykousnutí v hustém prachu, které je možná nejlépe rozpoznávaným tvarem mlhoviny na obloze.
Vpravo nahoře se nachází M42, Mlhovina v Orionu, energetický kotel bouřícího plynu, který lze vidět i pouhým okem a ze kterého se rodí nová otevřená hvězdokupa. Hned vlevo od M42 je výrazná modrá reflekční mlhovina, které se někdy říká Běžec a ve které je mnoho jasných modrých hvězd.
apod.nasa.org
VědaEskortní torpédoborec USS Samuel B. Roberts (DE-413). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)
VesmírExploze hvězdy v souhvězdí Býka, zachycená čínskými hvězdáři v roce 1054, je zřejmě nejznámější pozorovanou supernovou. V době výbuchu byla šestkrát jasnější než Venuše a na denní obloze zářila třiadvaceti dní. (foto: NASA, ESA, Hubble, J. Hester, A. Loll (ASU), CC BY 4.0)
RevueKřik Ashley Peldonové zazní například ve filmech Paranormal Activity, Free Guy nebo třeba Vřískot. (ilustrační foto: Unsplash, Hannah Popowski, CC0)