Osm nohou pod kůží: Pravda, nebo jen další městská legenda?

18.04.2015 - redakce 100+1

Pod kůží se občas mohou lidem usídlit malí nevítaní návštěvníci jako třeba larvy komárů. Mladému muži z Austrálie však prý lékaři vyoperovali z těla něco mnohem děsivějšího


Reklama

Jednadvacetiletému Australanovi Dylanu Thomasovi se během dovolené na Bali udělala na břiše zvláštní rudá čára táhnoucí se směrem k hrudníku. Po prohlídce v Mezinárodním lékařském centru se dozvěděl, že má alergickou na štípnutí hmyzem, a dostal antihistaminika. Ke zlepšení však nedošlo.

Čára se znatelně prodloužila a po třech dnech se na ní začaly dělat puchýře. Thomas se tedy obrátil na dermatologa, který mu po pečlivém vyšetření doporučil chirurgický zákrok. Co lékaři zjistili? Pod kůží se Dylanovi usadil nezvaný host – tropický druh pavouka, který mu vnikl do těla skrz jizvu po nedávné operaci slepého střeva. Alespoň tak o kauze informovala australská média.

TIP: Vyšetření odhalilo 10centimetrovou tasemnici uvnitř lebky

Dlužno dodat, že podle serveru snopes.com, jenž se zabývá ověřováním senzačních příběhů, by šlo zřejmě o první podobný případ, což prý činí celou historku značně podezřelou.

Poškozeného Australana oslovil, s žádostí o podrobnosti k případu, i profesor Christopher Buddle z kanadské McGillovi univerzity. Ten považuje celou historku za krajně nepravděpodobnou a odporující znalostem, které o pavoucích máme. Přesto je pravda, že se člověku mohou pod kůží zabydlet nejrůznější paraziti: nejčastěji jde přitom o larvy komárů či střečků. V Číně například lékaři zaznamenali několik případů nákazy tasemnicí ze syrových ryb

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost | NT News

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lebka dítěte hominida Homo antecessor.

Věda

K chrámu Proroka Eliáše se sbíhají hlavní ulice historického centra Jaroslavle. Centrum města je od roku 2005 součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Zajímavosti

Šest cubesatových jednotek vytvoří formaci na ploše o velikosti zhruba 10 kilometrů. Společně mají pracovat jako velký a výkonný radioteleskop.

Vesmír

Přes neohrabanost a poruchovost dokázaly francouzské tanky pěchotu podpořit, ale spíše než jejich vlastní kvalita k tomu přispívalo promyšlené nasazení.

Válka

Rohy samců jsou výrazně delší a masivnější.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907