Osmimetrová limuzína: Mini Cooper jako jezevčík

25.10.2013 - Jan Miklín


Reklama

Nejdelší Mini Cooper na světě je sice trochu protimluv, ale existuje. A za více jak osm metrů dlouhým vozidlem se lidé nebývale otáčejí. Stroj vznikl v Las Vegas přestavbou nejsilnější verze Mini Cooper S, která standardně na délku měří 3,7 m. Mechanici mu přidali dalších pět metrů a jeden pár kol navíc, takže se „Mini“ pyšní luxusním interiérem, ve kterém si šest pasažérů může užívat pohodlí na kožených sedačkách a ve třpytu diskotékové koule popíjet šampaňské, vychlazené ve speciální ledničce. Kamran Akran, majitel firmy Krystal Limousines, si nový přírůstek jeho vozového parku pochvaluje. „Přestavba sice stála 65 tis. liber (asi 2 mil. Kč), ale stála za to – Mini se stal nejpůjčovanějším autem.“ Pronájem třítunového stroje vyjde na 200 liber (asi 6 tis. Kč) za hodinu.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Útok na Pearl Harbor byl překvapivý úder japonského císařského námořnictva proti námořní základně Spojených států amerických v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v neděli ráno 7. prosince 1941 (8. prosince v Japonsku).

Válka

Planeta obíhá kolem žhavého odhaleného jádra hvězdy podobné Slunci v malé vzdálenosti a její atmosféra je neustále rozrušována silným ultrafialovým zářením. Uvolněný plyn se formuje do disku kolem hvězdy a nakonec dopadá na povrch bílého trpaslíka.

Vesmír

Král ptáků přilétá 

Kategorie: Chování – ptáci
Autor: Audun Rikardsen, Norsko
Název: Přistání orla

Snímek z bezprostřední blízkosti mohl Nor Audun Rikardsen pořídit jen díky tomu, že nedaleko svého domu umístil na starou větev fotopast a naučil tam dravce sedat s využitím nastražené mršiny. Trvalo tři roky, než se mu podařilo zachytit dokonalý obraz. 

Zajímavosti

BolaWrap sváže člověka do vzdálenosti až 7,6 metru

Věda

Hadice na mořské houbě

Hadice (Ophiuroidea) patří mezi ostnokožce (Echinodermata). Tito mořští živočichové se živí detritem a nejčastěji mají velikost kolem tří centimetrů. Existují ovšem i druhy dorůstající až 60 cm. Sexuálně dospívají ve dvou letech života a dožívají se pěti let. Můžete na ně narazit ve všech mořích světa až do hloubek šesti kilometrů. Některé druhy dokáží tolerovat i brakickou vodu. Stejně jako příbuzné hvězdice mají úžasnou schopnost regenerace.

Příroda

Vilém II. Pruský (vpravo) měl k hraběti Eulenburgovi velmi blízký vztah.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907