Osobní oblak osvěžuje vzduch pro kolemjdoucí

24.02.2015 - Stanislav Mihulka

Společnost Carlo Ratti Associati ho nedávno instalovala na vládním setkání ve Spojených arabských emirátech


Reklama

Společnost Carlo Ratti Associati instalovala na nedávném vládním setkání ve Spojených arabských emirátech Personal Cloud (Osobní oblak), zařízení pro sofistikované osvěžování vzduchu. Systém používá ultrazvuková čidla k zaznamenání kolemjdoucích, které poté oblaží příjemným svitem LEDek a vodní mlhou, která je v pouštním ovzduší jistě vítaným překvapením. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    Carlo Ratti Associati

  • Zdroj fotografií:Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907