Ostrov Langkawi: Skrytý ráj v Malajsii

01.06.2013 - Richard Guryča

<p>Francouzské město bylo nacisty zničeno přesně dva roky po vypálení českých Lidic.</p>

Francouzské město bylo nacisty zničeno přesně dva roky po vypálení českých Lidic.


Reklama

Malebná vesnice na ostrově Langkawi v Malajsii je esencí toho, co hledají tisíce turistů v Jihovýchodní Asii. Ale zatímco do blízkého thajskeho Puketu jich přijíždějí doslova davy, na Langkawi se dá ještě stále najít klid. Nevelký ostrov je zachovalou rezervací místní kultury i architektury, ale jeho obyvatelé zároveň vybudovali rozvinutou síť služeb pro turisty, které v kombinaci s bezcelní zónou a neuvěřitelně nízkými cenami jen dotvářejí atraktivitu tohoto malého ráje v Andamanském moři.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pekelná studna – návštěva tohoto mýty opředeného místa musela být pro jeskyňáře dechberoucím a do jisté míry i mysteriózním zážitkem. 

Věda

Navrátilci končili v karanténě, kde jim zabavili věci a agenti StB je tlačili ke spolupráci.

Historie

Střelnice, či holubník?

The Wonderful Barn
kde: Irsko | kdy: 1743

„Nádherná stodola“ stojí v irském Leixlipu od roku 1743: Projekt financovala Katherine Conollyová a jde o jeden z následků velkého hladomoru, který zemi sužoval v letech 1740–1741. Filantropka chtěla zaměstnat dělníky v nouzi, a tak je najala na vybudování prapodivné stavby ve tvaru vývrtky. Dodnes není zcela zřejmé, zda měla stodola také nějaké praktické využití. Podle některých teorií její špička sloužila jako holubník, jiné zas hovoří o ideálním prostoru pro sportovní střelbu. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Kolo od vozu tvoří součást skupiny galaxií vzdálené asi 400 milionů světelných let. Obvod Kola představuje ohromná prstencovitá struktura o průměru 100 tisíc světelných roků, složená z hvězdotvorných oblastí plných extrémně jasných a hmotných stálic.

Vesmír

Nelze pochybovat o tom, že lesů závratně rychle ubývá. Takto vypadá odlesňování v Brazílii - dobytek se pase na místě, kde ještě nedávno byl prales.

Příroda

<p>V Buddhově rodišti - chrám zasvěcený královně Máje ukrývá i kámen označující přesné místo Buddhova narození.</p>

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907