Osvěžte se na nádraží: Klimatizace na indický způsob

16.05.2014 - Jan Miklín


Reklama

Nekonečně dlouhé a pomalé indické vlaky se skládají s vagónů několika tříd, od superluxusních s občerstvením v ceně přes lepší místenkové po neuvěřitelně narvané vozy nejnižší třídy. Klimatizací jsou vybaveny jen ty lepší z nich, a tak v parném počasí – které zejména v jižních částech země panuje už teď – přijde vhod každé osvěžení. Na nádražích k němu mohou Indové využít hadice s chladivou vodou.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907