Pacu Jawi: Divoký závod býků v indonéské Západní Sumatře

29.06.2015 - redakce 100+1

Na sklizená rýžová pole plná vody a bláta vyjedou jezdci tažení párem býčků či krav. Stojí na spojených bambusových tyčích a drží se cválajících zvířat za ocasy. K popohánění zvířat jezdci nepoužívají bičík ale vlastní zuby.

Pokud je neudrží a býčci se rozeběhnou každý jinam, jezdec skončí v bahně. Vítězové jsou posuzováni podle toho, zda se jim podařilo běžet rovně a zda obě zvířata s jezdcem spolupracovala. Závod Pacu Jawi není jen dožínkovou slavností a zábavou, jeho původním smyslem bylo předvést rychlost a sílu zvířat určených po sklizni k prodeji. V posledních letech je ale i vyhledávanou turistickou atrakcí.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Lebka dítěte hominida Homo antecessor.

Věda

K chrámu Proroka Eliáše se sbíhají hlavní ulice historického centra Jaroslavle. Centrum města je od roku 2005 součástí seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Zajímavosti

Šest cubesatových jednotek vytvoří formaci na ploše o velikosti zhruba 10 kilometrů. Společně mají pracovat jako velký a výkonný radioteleskop.

Vesmír

Přes neohrabanost a poruchovost dokázaly francouzské tanky pěchotu podpořit, ale spíše než jejich vlastní kvalita k tomu přispívalo promyšlené nasazení.

Válka

Rohy samců jsou výrazně delší a masivnější.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907