Palác na kolech: Luxusní karavan za tři miliony dolarů

24.07.2013 - Jan Miklín

Obytný vůz nemusí být jen způsob, jak na cestách ušetřit za výdaje na ubytování. Rakouská společnost Marchi Mobile vyrábí luxusní karavany, jejichž interiér snese srovnání s těmi nejlepšími hotely


Reklama

Výrobě vozů předcházelo několik let studií, vývoje a plánování. Díky nim jsou karavany designovou i technologickou špičkou, umožňující splnit prakticky každé přání bohatého zákazníka. Inspirací tvůrců byly třeba jachty nebo letadla, což prozrazují třeba automaticky vysouvané vstupní schůdky nebo střecha, která se může proměnit v pohodlnou terasu. Stroj zaujme zvenčí již na první pohled – nezvyklé aerodynamické tvary mají zmenšit spotřebu paliva.

Dostatek vnitřního prostoru zajišťuje vysouvací část kabiny, která zvýší obytnou plochu až o 80 %. Vevnitř se skrývá prostorná ložnice, koupelna a prostor, využitelný jako bar nebo obývací pokoj – proměnu zařídí stisknutí několika tlačítek. Díky dálkovému ovládání je možné zapnout topení či klimatizaci zvenčí, třeba při cestě z večeře. Za luxus, který podtrhují i použité materiály, si však zájemci pořádně zaplatí: cena karavanu se pohybuje mezi dvěma až třemi miliony dolarů (tedy zhruba čtyřicet až šedesát milionů Kč) v závislosti na individuálních úpravách podle přání zákazníka.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: www.marchi-mobile.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Černé díry se ukrývaly přímo před očima vědců. Nový výzkum našel způsob, jak je odhalit.

Vesmír

Lidské pozůstatky obětí erupce v domě „Casa del Fabbro“, včetně muže, jehož DNA vědci přečetli.

Věda

Stejně jako ostatní krokodýli, i gaviálové mají speciální smyslové orgány. Jedná se o drobné jamky v šupinách, které pokrývají tělo. Tyto jamky jsou schopny zachytit vibrace nebo změny tlaku vody, což napomáhá při hledání kořisti.

Příroda

Britské tanky postupují vpřed. Velitel stroje často šel před strojem a naváděl řidiče, aby se vyhnul překážkám.

Válka

Jihoamerické pralesy by mohly ukrývat až na čtyři tisíce doposud neznámých rostlinných druhů.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907