Památník demokracie v Thajsku: Monument plný symbolů

15.09.2013 - China Tours


Reklama

Památník Demokracie byl postaven v Bangkoku na třídě Ratchadamnoen ve stylu art deco (nese prvky kubismu, futurismu a secese) na památku státního převratu. Jednotlivé prvky stavby symbolizují datum 24. června 1932, kdy byla zřízena konstituční monarchie. Čtyři obelisky ve tvaru andělských křídel jsou vysoké 24 metrů a 75 děl v základech naznačují buddhistický rok 2475. Podstavec s kopií ústavy je 3 metry vysoký, což odkazuje na 3. měsíc thajského kalendáře – červen.

Autorem pomníku je italský sochař Corrado Feroci, který přijal thajské jméno Silpa Bhirasi i thajské občanství a před přestěhováním do Thajska budoval pomníky i pro italského diktátora Mussoliniho.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: China tours

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907