Památník demokracie v Thajsku: Monument plný symbolů

15.09.2013 - China Tours


Reklama

Památník Demokracie byl postaven v Bangkoku na třídě Ratchadamnoen ve stylu art deco (nese prvky kubismu, futurismu a secese) na památku státního převratu. Jednotlivé prvky stavby symbolizují datum 24. června 1932, kdy byla zřízena konstituční monarchie. Čtyři obelisky ve tvaru andělských křídel jsou vysoké 24 metrů a 75 děl v základech naznačují buddhistický rok 2475. Podstavec s kopií ústavy je 3 metry vysoký, což odkazuje na 3. měsíc thajského kalendáře – červen.

Autorem pomníku je italský sochař Corrado Feroci, který přijal thajské jméno Silpa Bhirasi i thajské občanství a před přestěhováním do Thajska budoval pomníky i pro italského diktátora Mussoliniho.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: China toursDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Samička morčáka velkého (Mergus merganser) s mládětem. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jedním z nejmarkantnějších rozdílů mezi životem na vsi a ve městě je množství zeleně. Asi málokoho překvapí, že čím větší plocha vegetace člověk obklopuje, tím zdravější je jeho organismus, a to po stránce fyzické i psychické. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace mladé exoplanety HD 114082 B, obíhající svou mateřskou hvězdu jednou za 110 dnů. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Pruský král Fridrich II. byl největším protivníkem Marie Terezie po celou dobu její vlády. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Červená auta se podle britské studie společnosti Halfords stávají nejčastějším terčem útoků ptáků. (foto: Shutterstock)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907