Pan rakeťák: Pouťovou atrakci si Američan přestavěl na silniční raketu

09.09.2015 - Martin Reichman


Reklama

Američan Joe Tomaro má sice 58 let, v srdci ale zjevně zůstal dítětem. Před deseti lety zakoupil z clevelandského zábavního parku Euclid Beach raketu, ve které řádil ještě jako malý kluk. Tehdy si jistě neuměl představit, že park bude jednou chátrající ruinou. Díky Joemu se ale podařilo zachránit alespoň část kdysi slavného parku.

Původní raketu hravý kutil přestavěl - základní plášť i další doplňky zůstaly původní, přidal ale odpružený podvozek a motor ze starého chevroletu. Nyní se ve svém extravagantním vozítku prohání až rychlostí až 160 kilometrů za hodinu. Nejde ale o přehnaně úsporné svezení – ve městě si jeho stříbrný šíp „vezme“ okolo 29 litrů na 100 kilometrů, mimo město pak zhruba o 17 litrů benzínu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Barcroft Cars, Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Dron Zephyr S při letních testech

Věda

Azincourt: Nedisciplinovaní rytíři

Psal se rok 1415 a schylovalo se k jedné z nejdůležitějších bitev stoleté války, ke které mělo dojít u severofrancouzského Azincourtu. Anglické vojsko se tehdy vylodilo na pobřeží a čekalo na rozhodný boj. Odhadem 6 000 až 9 000 vojáků zápolilo s vyčerpáním, zato Francouzi šli do boje se vší vervou. Byla to obrovská armáda, která prý mohla čítat až 36 000 mužů. K vidění zde byla krásná brnění. Silní koně. Jedno jim ale chybělo. Disciplína.

Když boj začal, dostávali se francouzští jezdci jen těžko k nepříteli. Urozencům navíc šlo spíše o ukázku osobní statečnosti a kopyta těžkých koní se navíc nořila hluboko do bláta, které vytvořily deště z předcházející noci. Angličané měli nádavkem jednu obrovskou výhodu, a totiž dlouhé luky, i když jejich role asi nebyla tak dominantní, jak se kdysi tvrdilo. Rozhodně však dokázaly vystřelit stovky vraždících nástrojů za minutu a francouzská převaha se proto rychle zmenšovala. Země galského kohouta nakonec utržila drtivou porážku a přišla o výkvět svého rytířstva. Zatímco na anglické straně prý padlo 15 rytířů, Francouzi jich ztratili kolem 5 000. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Dostane-li se planetka do Kirkwoodovy mezery, vytlačí ji odtud působení gravitační síly Jupitera.

Vesmír
Revue

Puklinový kaňon nazvaný Subway (podzemka) patří k nejvyhlášenějším místům Národního parku Zion.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907