Pan rakeťák: Pouťovou atrakci si Američan přestavěl na silniční raketu

09.09.2015 - Martin Reichman


Reklama

Američan Joe Tomaro má sice 58 let, v srdci ale zjevně zůstal dítětem. Před deseti lety zakoupil z clevelandského zábavního parku Euclid Beach raketu, ve které řádil ještě jako malý kluk. Tehdy si jistě neuměl představit, že park bude jednou chátrající ruinou. Díky Joemu se ale podařilo zachránit alespoň část kdysi slavného parku.

Původní raketu hravý kutil přestavěl - základní plášť i další doplňky zůstaly původní, přidal ale odpružený podvozek a motor ze starého chevroletu. Nyní se ve svém extravagantním vozítku prohání až rychlostí až 160 kilometrů za hodinu. Nejde ale o přehnaně úsporné svezení – ve městě si jeho stříbrný šíp „vezme“ okolo 29 litrů na 100 kilometrů, mimo město pak zhruba o 17 litrů benzínu.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Barcroft Cars, ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907