Panda velká oslaví 37 narozeniny: Bude nejstarší pandou žijící v zajetí

16.07.2015 - redakce 100+1


Reklama

Pandí samička Ťia-ťia, žijící v hongkongském Ocean Parku, zanedlouho oslaví 37. narozeniny. Stane se tak nejstarší pandou chovanou v zajetí. Přesné datum narození Ťia-ťia není známé, do hongkongské zoo totiž přišla v roce 1978 z volné přírody. Pracovníci zoo její narozeniny plánují na srpen. Předchozí rekordmankou byla samice Tu-tu, která pošla v 37 letech. Ťia-ťia má ale velkou šanci tento rekord překonat. Podle ošetřovatelů je na svůj věk stále ve velmi dobrém zdravotním stavu, jen se jí zhoršil zrak a sluch, užívá léky na vysoký krevní tlak a artritidu.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Ocean Park

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Most Çanakkale 1915 má v šesti pruzích spojit evropskou a asijskou část Turecka.

Zajímavosti

Lidské embryo

Věda

Dvojčata ve znaku rodu

Medvěd grizzly (Ursus arctos horribilis) je poddruhem medvěda hnědého. Barva srsti grizzlyho může být hnědá až narezavělá. Samci jsou mnohem mohutnější než samice, o které často bojují. Grizzlyové se páří v červnu, vajíčka se ale začnou vyvíjet až na podzim, kdy medvědice nashromáždí dost potravy, a k porodu dochází až v zimě – jedná se o tzv. latentní březost. Nejčastěji se rodí dvě medvíďata.

Příroda

Výron koronální hmoty je po erupci druhým nejsilnějším projevem sluneční aktivity.

Vesmír

Adolf Hoffmeister v Café les Deux Magots v Paříži v roce 1969. V pozadí kresba z vězení La Santé (1940) nazvaná Mon Avoir - barveno čokoládou, tabákem, špínou ze zdí a inkoustem.

Historie
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907