Peel P50: Comeback nejmenšího sériově vyráběného auta světa

15.09.2014 - Martin Reichman

Hledáte opravdu malé auto do městského provozu? Pořiďte si Peel P50. Zbavíte se problémů s parkováním a v případě potřeby jej můžete i odnést, váží totiž jen 50 kilo


Reklama

Peel P50 je již přes 50 let oficiálně nejmenším sériově vyráběným autem na světě. Firma sice musela v roce 1966 kvůli nedostatku financí zavřít krám, nyní se ale pustila do výroby elektromobilů a zažívá tak velkolepý comeback. Nový Peel 50 měří na šířku jeden metr, na délku má jen o 33 centimetrů více a je určen pro jediného pasažéra. Existuje ale i delší verze s označením Trident, která pojme dvě osoby.

Autíčko je k mání v elektrické i kombinované benzínovo-plynové verzi. Elektromobil je dodáván s motorem o výkonu 1,5 kW což odpovídá přibližně dvěma koňským silám a na jedno nabití dokáže urazit 24 kilometrů; benzínovo-plynová verze má o jednu koňskou sílu více.

Nejmenší auto se rozhodně nemůže pyšnit nejnižší cenou, základní verze vás vyjde na 13 tisíc liber, což je přibližně 450 tisíc korun.

Reklama

  • Zdroj textu:

    peelengineering.com

  • Zdroj fotografií: peelengineering.comDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Když si někdo kýchne na Mount Everestu, jeho patogeny mohou na místě vydržet i staletí. (foto: Wikimedia Commons, TirthakanjiCC BY-SA 3.0 CZ)

Věda

Nejšťastnější zemí světa se v žebříčku sestavovaném pro OSN už šestý rok v řadě stalo Finsko, Česko skončilo stejně jako loni osmnácté. (foto: Shutterstock)

Revue

Libušín a Maměnka v současné podobě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Pozemský Měsíc není ve srovnání s ostatními souputníky žádným trpaslíkem. (foto: Unsplash, Drew TilkCC0)

Vesmír

Albrecht Dürer na terase svého domu, obraz od Williama Bella Scotta. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Italský voják vyzbrojený kulometem Breda, Jugoslávie 1941. (foto: Wikimedia Commons, Regio EsercitoCC BY-SA 4.0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907