Perito Moreno: modrý argentinský ledovec

29.04.2013 - Kateřina a Miloš Motani

<p>Poslední transplantaci psí hlavy provedl Demichov v roce 1959</p>

Poslední transplantaci psí hlavy provedl Demichov v roce 1959


Reklama

Ledovec Perito Moreno patří k nejnavštěvovanějším na jihu Argentiny. Masa ledu tady vytváří 60 metrů vysoký a 4 kilometry široký jazyk. Samotný led má barvu modrou. Čím je modřejší, tím je hutnější a starší, naopak čím více obsahuje vzduchu, tím je bělejší a mladší. Posouvající se ledovec na okraji pozvolna taje, tvoří se pukliny. Relativně často se zřítí velké bloky ledu s ohromným burácením do vody.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock.comDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907