„Bůček“ Adolfa Gallanda

06.05.2014 - Redakce Válka Revue

Kdo otrávil psa legendárního německého stíhače?


Reklama

Adolf Galland, nositel Rytířského kříže s Dubovou ratolestí, Meči a Brilianty se 104 potvrzenými vzdušnými vítězstvími je bezpochyby jedním z nejznámějších stíhacích pilotů třetí říše, ačkoliv od svého jmenování do funkce generálního inspektora stíhacích pilotů v prosinci 1941 se k operačním letům proti nepříteli dostal jen zřídka. K jeho osobě se váže celá řada historek, pověstný byl jeho velmi špatný vztah s Hermannem Göringem. Ten když se například na poradě velitelů eskader během bitvy o Británii ptal, co velitelé žádají pro své jednotky, Galland bez mrknutí oka, napůl žertem odpověděl: „Žádám, aby moje eskadra byla vybavena Spitfiry!

Jako velmi známá a populární osobnost třetí říše byl Galland často fotografován, ať už soukromě, nebo pro propagandistické účely. Na celé řadě snímků však není sám – společnost mu dělá chundelatý pes, nejspíše kokršpaněl. Na otázku jak se tento slavný maskot jmenoval nám může odpovědět samotný Adolf Galland, který se o svém psu zmínil v jednom z dopisů psaných po válce:

Schweinebauch (do češtiny lze přeložit jako „Bůček“), jak se můj pes jmenoval, měl v době focení asi sedm nebo osm let. Koupil jsem jej ve Španělsku během své služby u Legion Condor. Byla to strašná hanba, když byl v roce 1942 otráven jedem v Brestu ve Francii.“

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Už dnes je Čína téměř bezhotovostní. Platba kartou či mobilem znamená pro uživatele větší pohodlí.

Zajímavosti

První marsovské město Nüwa by mohlo vzniknout v oblasti v Tempe Mensa.

Vesmír

Pokud by bylo potřeba dokumentovat, že kosatky sebou umí pořádně hodit, tato fotka by rozhodně mohla posloužit jako výmluvný důkaz.

Příroda

Katharine a Spencer prožili na hollywoodské poměry opravdu klidný a solidní románek.

Historie
Revue

Pozemská atmosféra na snímku z paluby ISS

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907