Pirátský výšlap mladého Němce na 4 500 let starou Cheopsovu pyramidu

01.02.2016 - Martin Reichman


Reklama

Osmnáctiletý Andrej Ciesielski z německého Mnichova vyšplhal na největší pyramidu v Egyptě – Velkou, nebo též Cheopsovu pyramidu v Gíze. Jednalo se pochopitelně o nepovolený výstup – vstup na tuto starověkou památku a poslední z klasických divů světa je přísně zakázán. Mladému Němci prý výstup na vrchol pyramidy trval osm minut a přibližně 20 minut pak sestup dolů. Tím ale jeho dobrodružství rozhodně neskončilo. Jeho počínání neuniklo přítomným policistům, kteří ho po sestupu zatkli a předvedli k výslechu. Podle všeho Němec vyvázl jen s napomenutím a nejspíš také s pořádnou pokutou – za nepovolený vstup na památku mu totiž podle egyptských zákonů hrozily až 3 roky ve vězení.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907