Pirátský výšlap mladého Němce na 4 500 let starou Cheopsovu pyramidu

01.02.2016 - Martin Reichman


Reklama

Osmnáctiletý Andrej Ciesielski z německého Mnichova vyšplhal na největší pyramidu v Egyptě – Velkou, nebo též Cheopsovu pyramidu v Gíze. Jednalo se pochopitelně o nepovolený výstup – vstup na tuto starověkou památku a poslední z klasických divů světa je přísně zakázán. Mladému Němci prý výstup na vrchol pyramidy trval osm minut a přibližně 20 minut pak sestup dolů. Tím ale jeho dobrodružství rozhodně neskončilo. Jeho počínání neuniklo přítomným policistům, kteří ho po sestupu zatkli a předvedli k výslechu. Podle všeho Němec vyvázl jen s napomenutím a nejspíš také s pořádnou pokutou – za nepovolený vstup na památku mu totiž podle egyptských zákonů hrozily až 3 roky ve vězení.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Replika stroje Fokker Eindecker, kterého se dohodoví piloti až do jara 1916 velmi obávali. (foto: Shutterstock)

Válka

Mezi nejnebezpečnější příměsi zemního plynu patří karcinogenní benzen. Jeho přítomnost vědci zaznamenali v 95 % vzorků. (foto: Unsplash, KWON JUNHOCC0)

Věda

Chcete-li objekty popsané v článku spatřit s jistotou, najděte si k pozorování místo co nejméně zatížené světelným znečištěním. (foto: PixabayCC0)

Vesmír

Dospělý strdimil karmínovoprsý (Aethopyga siparaja) dorůstá velikosti kolem 10 cm. (foto: Shutterstock)

Příroda

Traduje se, že se Tycho de Brahe nechtěl vzdálit od pozorování zatmění Slunce a zemřel na protržený močový měchýř. (foto: Wikimedia Commons, Eduard EnderCC0)

Historie

Ze 144 sekvenovaných vzorků jich 45 – zhruba třetina – obsahovala žraločí DNA. Nejčastěji identifikovanými druhy byli žralok modrý, žralok hedvábný a žralok bělocípý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907