Plovoucí město: Luxus na hladině

27.04.2014 - Jan Miklín


Reklama

Největší osobní loď na světě si ničím nezadá s legendárním Titanikem. Parametry jsou opravdu úctyhodné: délka 360 metrů, výška 72 metrů nad hladinou, o více jak pět tisíc pasažérů se starají dvě tisícovky členů posádky. Celkem mají být vyrobeny čtyři lodě třídy Oasis, po světovém oceánu ve službách společnosti Royal Caribbean International plují první dvě: Oasis of the Seas a Allure of the Seas. Cestující si na jejich palubě užívají luxusu včetně parku se stromy, několika bazénů či kin.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Tolkienovi vydělaly jeho knihy tolik peněz, že litoval, že neodešel do důchodu dříve. Kvůli své slávě se navíc musel nechat vyškrtnout z telefonního seznamu.

Zajímavosti

Mozkové čipy přeloží mozkové vlny do srozumitelného textu

Věda

Do řeky, která v belgické zoo protéká výběhem rodinky orangutanů, umožnili přístup vydrám.

Revue

Současná astronomie nahlíží na Plejády jako na otevřenou hvězdokupu vzdálenou zhruba 445 světelných let, jejíž členky vznikly z jednoho prachoplynného mezihvězdného mračna asi před 110 miliony roky. 

Vesmír

Svatý Jiří byl podle křesťanské hagiografie římský voják pocházející z Anatolie, dnešního Turecka. Jeho nejslavnější zápas s drakem se měl odehrát u města Kyrény v Libyi.

Historie

Britské motorové čluny na hlídce v roce 1940.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907