Plovoucí ostrovy: Koncepty luxusních jachet budoucnosti

31.12.2013 - Jan Miklín

Britská společnost představila několik konceptů, jak by mohly originální luxusní jachty vypadat za pár let. Na jejich palubě nechybí vodopád tekoucí ze sopky či palmy


Reklama

Na svém webu zveřejňuje Yacht Island Design postupně návrhy konceptů od úvodních skic po počítačové vizualizace finálního projektu. Inspirací pro jednotlivé jachty byl třeba tropický ostrov, ulice Monaka nebo orientální bárky nezvyklých tvarů.

V ulicích Monaka

Prvním návrhem je jachta Streets of Monaco. Na 155 metrech délky má šestnácti pasažérům a sedmdesáti členům posádky evokovat prostředí městského státu, s inspirací soustředěnou na okruh Formule 1. Po vstupu na palubu přivítá pasažéry zahrada Oasis, vybavená bazénem s vodopádem, bazénem s barem nebo masážními salony. Celek má evokovat zahradu. Hlavním prostorem jachty je Grand Atrium s barem, krbem a příjemným posezením, obklopené apartmány s rozlohou 135 m2 a většími VIP 356m2 pokoji.

Plavba pod sopkou

Milovníky přírody zaujme spíše projekt Tropical Island Paradise. Plovoucímu ráji se zaoblenými tvary připomínajícími mořské vlny dominuje maketa sopky, po níž stéká vodopád do bazénu. Kolem něj stojí několik rákosových chatiček. Nechybí ani vnitřní prostory s několika luxusními pokoji a vnitřní bazény a vířivky.  

Posledním konceptem je Utopia – umělý sto metrů vysoký jedenáctipatrový ostrov s objemem dostačujícím k běžnému životu. Konkrétní vnitřní uspořádání bude na vlastníkovi, předpokládá se ale několik restaurací, kino, vyhlídková plošina na samém vrcholu nebo kasino.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia, Yacht Island Design

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jak by asi Charlie Chaplin reagoval na snahu studia, aby jeho postava tuláka propagovala jistou značně přeslazenou limonádu? 

Zajímavosti

Létající mikročip má velikost asi jako zrnko písku.

Věda

Královna Barbora Celjská (vpravo) s dcerou Alžbětou Lucemburskou na cestě do Münsteru.

Historie

Velmi mladý tapír indický, u nějž už pomalu začíná blednout „sedlová“ část, která později bude zcela bílá.

Příroda

Po cestě do Budapešti bývalého císaře na většině míst lidé vítali a vojáci mu přísahali věrnost.

Válka

Zvětšený pohled na vesmírnou dutinu ukazuje molekulární mračna Persea a Býka (modrá a červená) na jejím „povrchu“.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907