Reklama


Plovoucí sad: Království jezerních obyvatel

11.09.2013 - Igor Mahal


Reklama

Země Myanmar (dříve Barma), nacházející se v jihovýchodní části Asie, se může pochlubit nádhernou přírodou a celou řadou unikátních staveb. Mezi zdejší turisticky nejzajímavější atrakce patří sladkovodní jezero Inle. Jezero se nachází ve východní části země ve výšce 875 metrů nad mořem a s plochou 116 km2 je druhým největším jezerem Myanmaru, kterému pevnou rukou vládne vojenská junta.

Dvaadvacet kilometrů dlouhé a přibližně deset kilometrů široké jezero je dosti mělké, v období sucha jeho průměrná hloubka činí kolem dvou metrů. Kvůli množství zeleně kolem jezera i na jeho ostrůvcích ho Barmánci často nazývají jezerem plovoucích sadů. Jezero Inle je velmi bohaté na endemickou (vyskytující se jen na určitém území) faunu, v nichž najdeme množství vzácných ryb.    

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Japonská sonda Hajabusa 2 u asteroidu Ryugu.

Vesmír

Diamantový kopeček

Black Diamond
podnik: Scoopi Café | cena: 18 407 Kč

Nejdražší kopeček zmrzliny vám naservírují v dubajském podniku Scoopi Café, a to aniž by pochutina předtím čekala v mrazáku – na počkání ji tam vyrábějí pomocí tekutého dusíku. Základ delikatesy, jež dostala jméno Black Diamond, tvoří vanilkové lusky dovezené z Madagaskaru. Jedinečnost dál dotváří nejdražší šafrán planety pěstovaný v Íránu a hoblinky černých lanýžů z italské oblasti Alba. Kopeček se sype vločkami 23karátového zlata a podává se v ručně vyrobené misce Versace a se stříbrnou lžičkou – obojí si přitom můžete nechat. 

Revue

Při ekologickém pohřbu vznikne hromada kvalitní zeminy, do které je možné zasadit strom, či jinak uctít mrtvého.

Věda
Historie

B-52 Stratofortress útočí na cíle ve Vietnamu

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907