Plovoucí sad: Království jezerních obyvatel

11.09.2013 - Igor Mahal


Reklama

Země Myanmar (dříve Barma), nacházející se v jihovýchodní části Asie, se může pochlubit nádhernou přírodou a celou řadou unikátních staveb. Mezi zdejší turisticky nejzajímavější atrakce patří sladkovodní jezero Inle. Jezero se nachází ve východní části země ve výšce 875 metrů nad mořem a s plochou 116 km2 je druhým největším jezerem Myanmaru, kterému pevnou rukou vládne vojenská junta.

Dvaadvacet kilometrů dlouhé a přibližně deset kilometrů široké jezero je dosti mělké, v období sucha jeho průměrná hloubka činí kolem dvou metrů. Kvůli množství zeleně kolem jezera i na jeho ostrůvcích ho Barmánci často nazývají jezerem plovoucích sadů. Jezero Inle je velmi bohaté na endemickou (vyskytující se jen na určitém území) faunu, v nichž najdeme množství vzácných ryb.    

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907