Smrtící plyny: nejhrůznější zbraň první světové války

05.03.2015 - Redakce Válka Revue


Reklama

Tento kratičký sestřih dobových záběrů zachycuje "prvoválečnou kariéru" jedné z nejkrutějších zbraní, jaké kdy byly v dějinách použity - bojového plynu. Na videu je zachycena výroba, doprava a nakonec samotné použití této chemické zbraně. Jako hrozivé memento lze vnímat poslední záběry mužů, kteří sice plynový útok přežili, avšak se zdravotními následky. Jistě není novinkou, že plynem byl v zákopech první světové války zasažen i Adolf Hitler. Někteří badatelé jsou předsvědčeni, že právě toto zapříčinilo, že na frontách druhé světové války nedošlo k použití bojových plynů. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907