Podívejte se pořádně: Curiosity se projíždí po Marsu. Vidíte ho?

18.04.2014 - Redakce


Reklama

Na tomto obrázku, který pořídila sonda MRO a její kamera HiRISE z oběžné dráhy, je jasně vidět malá tečka – to je rover Curiosity, který se právě prohání po Marsu. Ujel už více než šest kilometrů a nyní se zastavil v místě zvaném Kimberley. Na povrchu jsou také vidět stopy kol, které vám umožní robota lépe lokalizovat.

Sem dorazil Curiosity 12. března a provádí zde další výzkum: hledání stop dávného života, které by se mohly nacházet v místních horninách. A bude se vrtat...

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: NASA

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907