Podle MIT zavinily emisní manipulace Volkswagenu smrt 60 Američanů

30.10.2015 - Martin Reichman

Skandál s podvodnými emisemi koncernu Volkswagen má své první (byť zatím hypotetické) oběti na životech. Podle vědců z MIT stál podvod životy nejméně 60 Američanů


Reklama

Skandál s podvodnými emisemi koncernu Volkswagen má své první (byť zatím hypotetické) oběti na životech. Podle výzkumníků z MIT a Harvardské univerzity stálo nadměrné znečištění 482 tisíc dieselových vozidel prodaných v USA život 60 Američanů. Studie také zdůrazňuje, že pokud automobilka nepřistoupí k povinné úpravě všech již prodaných vozů, zvýší se počet obětí do konce roku 2016 o dalších 140

Kromě obětí na životech způsobily podle vědců podvodné emise zdravotní potíže až 210 tisícům Američanů a celkové náklady na zdravotní péči dosahují 450 milionů dolarů.

Volkswagen pod tlakem

Čerstvě zveřejněné hospodářské výsledky navíc ukazují, že provozní zisk koncernu skončil v mínusu. Na vině je podle automobilky speciální položka rezerv na krytí nákladů spojených s emisním skandálem. Její hodnota vyšplhala na 6,7 miliard eur, což je o 200 milionů více, než výrobce v průběhu října avizoval.

Podvod s emisemi

Software, který německá automobilka instalovala do naftových vozů Audi a Volkswagen, umožňuje při testování emisí skrýt skutečné hladiny vypouštěných oxidů dusíku. Ty byly ve skutečnosti až 40× vyšší, než vykazovalo měření.

Reklama

  • Zdroj textu:

    news.mit.edu

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Když si někdo kýchne na Mount Everestu, jeho patogeny mohou na místě vydržet i staletí. (foto: Wikimedia Commons, TirthakanjiCC BY-SA 3.0 CZ)

Věda

Nejšťastnější zemí světa se v žebříčku sestavovaném pro OSN už šestý rok v řadě stalo Finsko, Česko skončilo stejně jako loni osmnácté. (foto: Shutterstock)

Revue

Libušín a Maměnka v současné podobě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Pozemský Měsíc není ve srovnání s ostatními souputníky žádným trpaslíkem. (foto: Unsplash, Drew TilkCC0)

Vesmír

Albrecht Dürer na terase svého domu, obraz od Williama Bella Scotta. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Italský voják vyzbrojený kulometem Breda, Jugoslávie 1941. (foto: Wikimedia Commons, Regio EsercitoCC BY-SA 4.0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907