Reklama


Podmořská turistika: U pobřeží Floridy vyroste kompletně ponořený hotel

11.12.2015 - Stanislav Mihulka

Na floridském ostrově Key West se bude možné ubytovat 8,5 metru pod hladinou moře


Reklama

Pokud někdo hodlá strávit dovolenou pod hladinou oceánu, tak brzy bude mít šanci. Podnikatel a vizionář Tony Webb získal nezbytná povolení pro stavbu podmořského hotelu, který se bude rozkládat 8,5 metru pod hladinou moře.

Planet Ocean Underwater Hotel vyroste u pobřeží floridského ostrova Key West. Stavba za 20 milionů dolarů bude přístupná výtahem a hostům nabídne komfortní klimatizaci, Wi-Fi připojení ve všech pokojích a také pozoruhodný výhled na okolní podmořské prostředí.

Technicky vzato to vlastně nebude budova, ale plavidlo, protože se hotel bude moci přesouvat pomocí elektromechanického pohonu. Bude se to hodit, třeba když se bude ke Key West blížit nepříjemná bouře. Stojíme na počátku rozvoje podmořské turistiky?

  • Zdroj textu:

    IFL Science, Planet Ocean Underwater Hotel

  • Zdroj fotografií: Planet Ocean Underwater Hotel

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zrádce od Thermopyl

Píše se rok 480 př. n. l. a u Thermopyl se právě výhodná pozice řeckých obránců mění v mlýnek na maso. Mnohasettisícová armáda Peršanů pod vedením krále Xerxa totiž nenapochodovala do úzké soutěsky v jednom houfu (jak si představovali Sparťané), ale částečně ji obešla skalními pěšinami zezadu. Někdo jim musel dobře poradit! Obvinění padne na bývalého vojáka Epialtese z Trachisu. Důkazy však chybějí. Slavný řecký historik Hérodotos píše, že podezíráni byli i další dva lidé. „Ale jen na život hanebného Epialtese vypsali Řekové odměnu.“ Pravdou zůstává, že tuhle „zkratku přes hory“ hojně využívali při vzájemných přepadech jak Sparťané, tak i lid z Fókidy, který momentálně stál na straně perského krále Xerxa. Dá se tedy předpokládat, že o cestě do týlu nepřítele věděli už dávno i bez našeptávačů.

Zajímavosti

Pletení na prstech bylo snadné, a proto se těšili tkaničkáři menší úctě než tkalci

Historie

Mezi špičkovými senzory nebudou na lodi chybět sonary v ponorných kýlech, vlečené sonarové bóje, hydrofon pro poslech mořských živočichů a zařízení na odběr vzorků vzduchu, vody i mořského dna.

Zajímavosti

Osud vesmíru je stále nejasný

Vesmír

Příště možná poletí na letecké biopalivo

Věda

Tučňáci se poprvé pouští na moře a učí se samostatně lovit. U břehu na ně již čekají tuleni, pro které je mladý tučňák relativně snadnou kořistí

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907