Šílený tuning: Pohádkové vozy Pákistánu

04.07.2013 - Marek Telička

Automobiloví nadšenci jistě znají termín „tuning“, který znamená upravení sériového vozu způsobem, který z něj udělá jedinečný automobil. Těžko říct, zda jsou s tímto anglickým termínem seznámeni pákistánští řidiči, ale jejich vozidla jsou asi nejextrémnějším příkladem tuningu, jaký si lze představit.

<p>Zatímco evropští řidiči vyměňují spojlery a přidávají přítlačná křidýlka, aby vůz vypadal co nejmoderněji a nejdravěji, pákistánští tuningoví umělci promění běžný sériový autobus v pohádkový koráb pro princeznu. Vnitřek autobusu sice už tak pohádkový zážitek neslibuje, ale zážitek z jízdy je zaručen.</p>

Zatímco evropští řidiči vyměňují spojlery a přidávají přítlačná křidýlka, aby vůz vypadal co nejmoderněji a nejdravěji, pákistánští tuningoví umělci promění běžný sériový autobus v pohádkový koráb pro princeznu. Vnitřek autobusu sice už tak pohádkový zážitek neslibuje, ale zážitek z jízdy je zaručen.

<p>Tím spíš, že pákistánští řidiči příliš neuznávají brzdy jako plnohodnotnou součást vybavení, během jízdy jste atakováni nekonečnou smyčkou uši rvoucí hudby a o společnost se vám stará snad až příliš mnoho spolucestujících.</p>

Tím spíš, že pákistánští řidiči příliš neuznávají brzdy jako plnohodnotnou součást vybavení, během jízdy jste atakováni nekonečnou smyčkou uši rvoucí hudby a o společnost se vám stará snad až příliš mnoho spolucestujících.

<p>V Pákistánu ovšem nejsou zdobeny jen autobusy, ale třeba i cisterny, motorové tříkolky, které jsou jakousi levnější formou taxislužby, a samozřejmě nákladní automobily. </p>

V Pákistánu ovšem nejsou zdobeny jen autobusy, ale třeba i cisterny, motorové tříkolky, které jsou jakousi levnější formou taxislužby, a samozřejmě nákladní automobily. 

<p>Nejrůznější motorové tříkolky v Pákistánu fungují  jako levnější forma taxislužby.</p>

Nejrůznější motorové tříkolky v Pákistánu fungují  jako levnější forma taxislužby.

<p>Všichni řidiči jsou na svá vyzdobená vozidla pyšní ne méně než majitel stáje na svého plnokrevníka, a když například některý ze zdobených náklaďáků uvidíte ve světle zapadajícího slunce, určitě jejich pýchu pochopíte. </p>

Všichni řidiči jsou na svá vyzdobená vozidla pyšní ne méně než majitel stáje na svého plnokrevníka, a když například některý ze zdobených náklaďáků uvidíte ve světle zapadajícího slunce, určitě jejich pýchu pochopíte. 

<p>Tuning ale neznamená, že by nákladní vozy byly jen pro okrasu. Stejně jako v případě autobusů i jejich nosnost je potřeba využít do krajních mezí.</p>

Tuning ale neznamená, že by nákladní vozy byly jen pro okrasu. Stejně jako v případě autobusů i jejich nosnost je potřeba využít do krajních mezí.

Reklama

  • Zdroj textu:

    časopis Svět

  • Zdroj fotografií: Shutterstock


Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vlčím smečkám v Yellowstonu se připisuje efekt tzv. trofické kaskády, tedy vzájemně zřetězených procesů vedoucích k obnově narušené přírody.

Příroda

Alžběta Gabriela Bavorská byla bavorská princezna a později belgická královna. V roce 1900 se provdala za dědice belgického trůnu Alberta I. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Šlechtic první historicky doložené čínské dynastie Šang byl před více než 3 000 lety z nejasných důvodů pohřben se zlatou maskou. (foto: China News ServiceCC0)

Věda
Zajímavosti

Testovací prototyp rakety Super Heavy B7 podstoupil 20. září důležitou zkoušku. Firma SpaceX provedla statický zážeh rovnou 7 motorů Raptor 2. (foto: SpaceXCC BY 4.0)

Vesmír

Hledá se leguán zelený, raději mrtvý. (foto: Wikimedia Commons, Hugoesteban14CC BY-SA 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907