Pohled přímo z kabiny: Testovací let přistávacího planetárního modulu

29.04.2014 - Redakce


Reklama

Další testovací let má přistávací modul Morpheus za sebou - tentokrát už jedenáctý. 24. dubna odstartoval v KSC na Floridě a tentokrát se můžete podívat, jak by to vypadalo, kdybyste seděli uvnitř. Test proběhl na jedničku a modul přistál na určeném místě.

Projekt Morpheus si klade za cíl postavit přistávacího robota, který bude umět traverzovat nad povrchem planety a najít optimální místo pro přistání. Robot by tak nemusel přejíždět k místu, které bude zkoumat, po povrchu planety jako současné rovery, ale pohodlně si přeletí.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907