Pohlednice z Černobylu: Krajina stojící v čase

12.01.2015 - Martin Reichman


Reklama

Filmař a cestovatel Danny Cooke, natočil pomocí kamery upevněné na dronu unikátní záběry města Pripjať, nacházejícího v těsné blízkosti Černobylské jaderné elektrárny. V pravdě strašidelná podívaná je ukázkou hodinového snímku, který Danny připravuje pro televizi CBS News. Paradoxem je, že mezi vizuálně nejzajímavější záběry patří obří ruské kolo, které ale nikdy nedošlo spuštění. Atrakce určená obyvatelům kdysi padesátitisícového města Pripjať, měla být spuštěna 1. května 1986, tedy pouhých 5 dnů po jaderné havárii. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    YouTube

  • Zdroj fotografií: Danny Cooke Freelance FilmmakerDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Příslušníci americké námořní pěchoty ve Vietnamu, kde docházelo k desítkám případů fraggingu. (foto: Wikimedia Commons, U.S. Marines, CC0)

Válka

Archeologové se domnívají, že reliéf znázorňuje náčelníka, který se během rituálu nachází v transu a předvádí řev jaguára. (foto: Centro INAH TabascoCC0)

Věda

Hraje i svítí

Numi 2 | kde: USA | cena: 135 tisíc korun 

Zatímco jiné toalety překvapují vzhledem, tvarem či použitými materiály, cena modelu Numi 2 od společnosti Kohler odráží jeho funkčnost. Záchod dostal do vínku pohybové senzory, a automaticky tak zvedá poklop. Prkénko je samozřejmě vyhřívané a nastavit si lze také následnou očistu, tedy teplotu proudu vody a vysoušení teplým vzduchem. Pokud navíc při „sezeních“ očekáváte specifickou atmosféru místnosti, jistě vás potěší, že Numi 2 nabízí volitelné osvětlení a bluetooth reproduktor, který vám přehraje oblíbenou hudbu. (foto: Profimedia)

Revue

Vizualizace budoucí ruské vesmírné stanice. (foto: Roskosmos, CC0)

Vesmír
Zajímavosti

Dobrodružství jeho všedního života by nejspíš vydalo na desítky autobiografických románů, on však o sobě napsal jen jediný: knihu Storia della mia vita – Dějiny mého života. (foto: Wikimedia Commons, Kelly GalbraithCC BY-SA 4.0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907