Portugalské Monsanto: Život mezi kameny

19.09.2013 - Marek Telička


Reklama

Portugalská vesnice Monsanto v provincii Idanha-a-Nova leží nedaleko hranice se Španělskem. Asi jen 150 kilometrů odtud je španělská Salamanka a turisté, kteří míří do města známého například jednou z nejstarších španělských univerzit, si jako další postupný cíl volí právě malou portugalskou vesničku. Návštěva zdejších křivolakých uliček je pak pro mnohé největším zážitkem z dovolené.

Na vrcholu kamenného kopce, který se vypíná vysoko nad okolní krajinu, ční středověká pevnost, z níž jsou nádherné výhledy do okolí. Hlavním důvodem, proč Monsanto přitahuje zájemce z celého světa je ovšem fakt, že vesnice postavená na velmi příkrém kamenitém svahu velmi pozoruhodným způsobem využívá vlastností zdejšího terénu. Najdete zde domy, které jsou postavené uvnitř, kolem nebo i mezi kamennými bloky. Neuvěřitelná stavení jsou zdobena zavěšenými košíky a hliněnými džbány s květinami a sušenými bylinkami.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: terrasdeportugal.com

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Během své vlády v Západofranské říši dlouhý čas Karel II. bojoval s Vikingy, kteří obsazovali nebo pustošili pobřeží říše.

Věda

Jindřich prchající z Polska na obraze polského romantického malíře Artura Grottgera.

Historie

Několik nezávislých studií poukázalo na zjevný fakt, že dvojhvězdy ve vesmíru převažují. V případě Slunce je ale téměř vyloučeno, aby mělo svého hvězdného průvodce.

Vesmír

Výrůstek na nose má u samic více či méně šiškovitý tvar, samci jej mají dlouhý a špičatý. Samicím druhu Langaha alluaudi navíc vyrůstají nad očima jakási „tykadélka“.

Příroda
Zajímavosti

K doporučovaným jednodenním výletům pro lepší aklimatizaci patří také cesta do základního tábora Manáslu.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907