Potřebujete proudový motor? Vytiskněte si ho na 3D tiskárně!

26.02.2015 - Stanislav Mihulka

Na australské Monashově univerzitě vytiskli první kompletní proudové motory na 3D tiskárně, která tiskne z kovu. Na 3D tištěné proudové motory se už těší výrobci letadel


Reklama

Seznam výrobků, které si lze vytisknout na 3D tiskárně, je snad každým dnem delší. Teď se k nim připojil i proudový motor. Malá 3D tiskárna na figurky z umělé hmoty to pochopitelně nezvládne, když ale máte k dispozici masivní průmyslovou laserovou 3D tiskárnu, která dovede tisknout kovové součástky, tak to v zásadě není problém.

Průkopníkem v tisknutí proudových motorů se stala australská Monashova univerzita se svojí spin-outovou společností Amaero Engineering. Společnými silami vytiskli hned dva kompletní prototypy proudových motorů, které jsou prvními na světě.

Ben Batagol z Amaero Engineering si pochvaluje, že se jim povedlo přesvědčivě prokázat životaschopnost technologie 3D tištěných proudových motorů a že teď očekávají významné kontrakty s výrobci letadel. Podle Iana Smithe z Monashovy univerzity australský průmysl potřebuje přístup k převratným technologiím jako sůl, aby si ve dravě se rozvíjejícím světě udržel schopnost konkurovat. Technologie 3D tištěných proudových motorů teď v Austrálii nabízí velmi zajímavou příležitost pro velké i malé výrobce.

  • Zdroj textu:

    Science in Public

  • Zdroj fotografií: Monash Centre for Additive Manufacturing

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejen alkohol, ale také rozbujelá prostituce a hazardní hry dennodenně trápily počestné občany Ostravy.

Historie

Nejstarší zobrazení lovu na světě.

Věda

Řada hotelů po celém světě dodržuje letitou tradici neoznačování pokoje s číslem třináct, některé dokonce přeskakují třináctku i v označení pater.

Zajímavosti

Výtrysk prachu a kamení z planetky Bennu letos 6. ledna

Vesmír

Také ve Francii musely po odchodu mužů zastat práci na poli ženy.

Válka

Kaňon je až 27 kilometrů široký a přes půl kilometru hluboký.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907