Potřebujete proudový motor? Vytiskněte si ho na 3D tiskárně!

26.02.2015 - Stanislav Mihulka

Na australské Monashově univerzitě vytiskli první kompletní proudové motory na 3D tiskárně, která tiskne z kovu. Na 3D tištěné proudové motory se už těší výrobci letadel


Reklama

Seznam výrobků, které si lze vytisknout na 3D tiskárně, je snad každým dnem delší. Teď se k nim připojil i proudový motor. Malá 3D tiskárna na figurky z umělé hmoty to pochopitelně nezvládne, když ale máte k dispozici masivní průmyslovou laserovou 3D tiskárnu, která dovede tisknout kovové součástky, tak to v zásadě není problém.

Průkopníkem v tisknutí proudových motorů se stala australská Monashova univerzita se svojí spin-outovou společností Amaero Engineering. Společnými silami vytiskli hned dva kompletní prototypy proudových motorů, které jsou prvními na světě.

Ben Batagol z Amaero Engineering si pochvaluje, že se jim povedlo přesvědčivě prokázat životaschopnost technologie 3D tištěných proudových motorů a že teď očekávají významné kontrakty s výrobci letadel. Podle Iana Smithe z Monashovy univerzity australský průmysl potřebuje přístup k převratným technologiím jako sůl, aby si ve dravě se rozvíjejícím světě udržel schopnost konkurovat. Technologie 3D tištěných proudových motorů teď v Austrálii nabízí velmi zajímavou příležitost pro velké i malé výrobce.

  • Zdroj textu:

    Science in Public

  • Zdroj fotografií: Monash Centre for Additive Manufacturing

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Locusta (vlevo) prý zabila stovky Římanů. Lucrezia Borgia zase patřila k velmi vzdělaným ženám.

Zajímavosti

Množství odpadní elektroniky neustále roste.

Věda
Revue
Vesmír

Torpédové čluny byly postrachem japonských zásobovacích lodí.

Válka

Po více než dvou letech dorazila výprava k řece Zambezi, kde měla začít stěžejní část cesty

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907