Poustevník 21. století: Jeskynní muž žije 40 let v argentinských horách

03.08.2016 - Martin Reichman

Devětasedmdesátiletý Argentinec Pedro Luca strávil polovinu svého života v jeskyni vysoko v horách. Jak se žije poustevníkovi 21. století?


Reklama

Bez elektřiny, bez tekoucí vody a bez většiny výdobytků moderní civilizace. Tak žije jeskynní muž Pedro Luca již polovinu svého života. Čtyřicet let obývá jeskyni vysoko v horách v argentinské provincii Tucuman. Když má hlad, vezme pušku a jde si ulovit oběd. K pití používá vodu z potoka, kterou považuje za nejčistší na světě. Jeho jedinými společníky v jeskyni jsou dvě kozy a několik slepic.

Občas ale i Pedro musí vyrazit do civilizace – do nejbližší osady San Pedro de Colalao jsou to přitom tři hodiny chůze. Na místní poště si vyzvedává svůj mizerný důchod a v obchodě nakupuje zásoby. Potřebné jsou hlavně svíčky, kukuřice, kvasnice a střelivo. Mísní jej považují za celebritu a obvykle se mu dostane malého přilepšení jeho skrovných zásob.

TIP: Přeměna 250 milionů let staré jeskyně v moderní bydlení

Jak se vlastně k životu v jeskyni dostal? Prý k osamělému způsobu života tíhl odjakživa. Vychoval ho dědeček, již ve 14 letech ale vyrazil poznávat svět. Vždy prý snil o tom, že bude cestovat a chtěl poznat Evropu a svět. Zůstalo ale jen u snů. Krátce se živil jako pomocník při přepravě uhlí v Bolívii a po návratu domů se usadil v jeskyni.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Daily Mail

  • Zdroj fotografií: Daily Mail

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nález zhruba 25 tisíc let staré sošky se stal vědeckou senzací, která k moravským vykopávkám přitáhla zraky světových odborníků. Do Věstonic dorazil obdivovat poklady historie i velikán francouzské archeologie Henri Begouën.

Zajímavosti

Jeden z mnoha výhledů na jezero Cuicocha korunované dvojicí ostrovů.

Příroda

Chtřestýšovec Protobothrops mucrosquamatus - jeden z jedovatých hadů, jejichž genom vědci porovnávali s tím lidským.

Zajímavosti
Vesmír
Historie

Mozek pacienta s Creutzfeldtovou–Jakobovou chorobou. Šipky ukazují místa zasažená prionem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907