Poutníci: Vydejte se na skvělou filmovou výpravu Sluneční soustavou

02.12.2014 - Martin Reichman


Reklama

Krátký film s názvem Poutníci je dílem švédského animátora Erika Wernquista, pokud je vám toto jméno povědomé, pak vězte, že Erik má na svědomí modrého žabáka Crazy Froga. Jeho nový počin je ale z jiného soudku.

S Poutníky se vypravíte neobyčejně realistický výlet mimo oběžnou dráhu Země – na procházku po Jupiteru, Marsu, Saturnu a měsících Europa, Titan, Io a Enceladus. Spolu s astronauty prožijete například seskok z nejvyššího útesu v naší Sluneční soustavě – Verona Rupes na Uranově měsíci Mirandě nebo průlet Saturnovými prstenci.

Erik Wernquist k animaci využil snímky NASA a veškeré záběry tak vypadají velmi realisticky. Doprovodný komentář je úryvkem z knižního bestselleru astrofyzika Carla Edwarda Sagana, s názvem Pale Blue Dot (Bledě modrá tečka).

Reklama

  • Zdroj textu:

    YouTube

  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Horké chvíle na orbitě v podání filmu Gravitace. Bez ochrany skafandru by kosmonauti ztratili vědomí za patnáct sekund.

Vesmír

Průměrná nosnice dává ročně 320 vajec, ale stavbou těla není podobné zátěži uzpůsobená.

Zajímavosti

Viktoriánské ženy musely dodržovat přísná módní pravidla. Pas si stahovaly korzetem a krinolíny naopak roztahovaly obručemi.

Historie

Fritz Julius Lemp (vlevo) v družném hovoru s kontradmirálem Karlem Dönitzem .

Válka

Bakteriofág (odvozený ze slov bakterie a fagein – řecky „jíst“), zkráceně fág, je obecný název pro virus infikující bakterie.

Věda

Historický střed města Trogir byl roku 1997 zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO díky své mimořádné architektonické kontinuitě výstavby města.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907