Reklama


Pravěké instinkty: Ve volbách vítězí kandidáti s hlubším hlasem

11.08.2015 - Stanislav Mihulka

Když jsou volby na vážkách, hluboký hlas kandidáta je nepopiratelnou výhodou


Reklama

Volební dramata nerozhodují ideje, vzhled, ani povaha, tedy pokud mají kandidáti ve volbách alespoň přibližně rovné šance a výsledky nejsou známé předem. Klíčová je hloubka hlasu.

Vědci tvrdí, že voliči mají sklon preferovat kandidáty s hlubším hlasem, i pokud jde o ženy. Není to přitom nějaké rozmar dnešní módy, ale v tomhle případě z nás promlouvají pravěké instinkty. Lidé s hlubokým hlasem totiž mají vyšší hladinu testosteronu, která znamená mohutnější svaly a agresivnější chování. A právě tohle jsou kvality vůdců které imponují lidské přirozenosti.

Badatelům to prozradil experiment se simulovanými volbami, ve kterých dobrovolníci volili kandidáty, jejichž volební projevy měly digitálně upravenou výšku hlasu. Kandidáti s hlubším hlasem měli u účastníků experimentu jednoznačně navrch.

  • Zdroj textu:

    Science News

  • Zdroj fotografií: George Caleb Bingham / Wikimedia Commons

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Raději se držte na severu

Bogota, Kolumbie

Hlavní a zároveň nejlidnatější kolumbijské město Bogota si sice v poslední době na poli kriminality polepšilo, ale násilné činy pod taktovkou narkomafie z něj stále činí jedno z nejnebezpečnějších měst světa. Hrozbou jsou také časté exploze bomb. V srpnu 2010 zde vybuchla před budovou kolumbijské rozhlasové stanice Caracol Radio bomba umístěná v automobilu. Ten samý rok v říjnu se podařilo odvrátit další bombový útok, jehož cílem měla být budova Národního správního centra. I přes veškerou snahu úřadů jsou zde stále rozšířené únosy civilistů, přičemž únosci pak za jejich propuštění požadují po vládě peníze. Není se tak čemu divit, že nejen Bogota, ale i celá Kolumbie má jednu z nejvyšších úrovní zločinnosti na světě. Pokud se už ale v tomto turisty často navštěvovaném městě ocitnete, snažte se držet v jeho severní části – ta je totiž mnohem bezpečnější než jižní část Bogoty. 

Zajímavosti

Granáty F-1 se dodávaly v bedničkách po 20 kusech

Válka

Vytrvalostní cvičení posiluje tělo i ducha

Věda

Souhvězdí Hydry tvoří 17 hvězd. Z České republiky ho nejlépe spatříme v dubnu

Vesmír
Vesmír

Ženy ve středověku neměly lehké postavení

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907