Přehlídka horkovzdušných balónů rozlítila čínské úřady

08.08.2015 - Martin Reichman

Na čtyři dny se anglický Bristol proměnil v Mekku balónového létání. Od čtvrtka do neděle zde probíhá 37. Mezinárodní festival horkovzdušných balónů. Hned první den akce nebe nad jihozápadní Anglií zaplnila více než stovka horkovzdušných krasavců všech barev velikostí a tvarů. O největší rozruch se ale postaral balón stylizovaný do obří tibetské vlajky.

Reakce úřadů na sebe nenechala dlouho čekat a prostřednictvím ambasády čínské úřady požadovaly stažení tibetského balónu pojmenovaného „Tashi“ (v překladu mnoho štěstí). Štěstí či možná zdravý rozum balónu ale naštěstí přál a mohl tak vzlétnout a představit se na této velkolepé přehlídce. Majitel balónu Heaven Crawley zprávu o protestu čínských úřadů přešel s lakonickým klidem, ostatně jak sám poznamenal, není pro něj zájem Číny ničím novým. Stejné pozdvižení jeho balón vyvolal i minulý týden ve Francii.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Mladý krab pobřežní v typicky zelené barvě

Věda
Historie
Vesmír

Welwitschie podivná je jediným rostlinným druhem svého rodu. Tato dvoudomá rostlina má většinou pouze dva protilehlé, stále dorůstající listy.

Příroda

Nebeská houpačka 

kategorie: Křídla | kde: Rakousko | autor: Philip Platzer

Každé dítě se chce houpat výš a ještě výš, až se nohama dotkne nebe. Marco Fürst to dotáhl nejdál, když se 1 500–2 000 metrů nad zemí zhoupl na stometrové lanové houpačce zavěšené na horkovzdušném balonu.

Revue

U rostlinných přípravků úřady nevyžadují před jejich uvedením na trh klinické testy účinnosti.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907