Překrásné africké kudlanky: Zabiják s vizáží květiny

05.02.2020 - Marek Telička

Kudlanka Pseudocreobotra wahlbergii je stejně jako všechny druhy kudlanek zabijákem k pohledání. Podle její vzhledu byste přitom mohli soudit, že jde o neškodný „květinový hmyz“

<p>Kudlanka <em>Pseudocreobotra wahlbergii</em> je velká jen asi 4–5 centimetrů. Letu jsou schopni jen samečci.</p>

Kudlanka Pseudocreobotra wahlbergii je velká jen asi 4–5 centimetrů. Letu jsou schopni jen samečci.


Reklama

Kudlanky mají vynikající zrak, který uplatní i díky tomu, že dokážou otočit hlavu o 180°. Když spatří kořist, vyčkávají až do nejvhodnějšího okamžiku, a pak oběť pevně uchopí do předních nohou, které jsou vybaveny ostrými trny. Kudlanky se specializují na lov létavého hmyzu, dokážou ale ukořistit i mláďata menších druhů hadů nebo ještěrů.

TIP: Lvi říše hmyzu: Zabijácká duše kudlanek

Při čekání na kořist trpělivě číhají a některé druhy svým vzhledem napodobují například větvičku nebo uschlý list. Kudlanka Pseudocreobotra wahlbergii se specializuje na lov v květech a číhá na hmyz vyhledávající květový nektar. Jde o malý druh (4–5 centimetrů), který pochází z východní Afriky. Samci i samičky jsou vybaveny křídly, letu je ale schopen pouze sameček, který je rovněž o něco kratší a štíhlejší než samička.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bílý slon je absolutní a finančně velmi nákladnou přítěží, kterou ale nemůžete nepřijmout

Historie
Válka

Dineobellator žil ve světě těsně před dopadem osudového meteoritu.

Věda

Slayton během výcviku na trenažéru v Houstonu - lékaři mu diagnostikovali vzácnou srdeční vadu. Ani je však nenapadlo ho vyřadit z přípravy ke kosmickým letům.

Vesmír

Historie Leptis Magna byla krátká, avšak oslňující. Město vzniklo v 7. století př. n. l. coby obchodní přístav Féničanů a dlouho tvořilo součást Kartága. 

Cestování

V Zoo Praha se narodilo mládě slona indického.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907