Příběh fotografie: Dívky s květy z ostrova Madagaskar

11.04.2013 - Miloš a Kateřina Motani


Reklama

Jsme na cestě již čtvrtý týden. Za sebou máme náročnou cestu napříč divokým Madagaskarem. Z Morondavy se drkotáme celé dva dny po prašné cestě, přejíždíme časté díry a hluboké vyjeté koleje, dva náročné přívozy přes řeku, do toho rozžhavené slunce a šílené vedro. Našim cílem je úchvatná vzdálená skalnatá oblast Tsingy de Bamaraha. Konečně jsme na místě. Schyluje se pomalu k západu.

TIP: Madagaskarský Národní park Tsingy: Podmanivost kamenných jehel

V tom si všímáme kvetoucích keřů. Červená zem je posypaná velkými žlutobílými květy. Zvedáme jeden upadlý kvítek. V tom se k zemi sklání drobné ruce malgaškých dětí. Dívky i kluci nám kvítky o překot podávají a další si strkají do vlasů. V tuto chvíli víme, že cesta sem – těch 200 kilometrů drkotání od hlavní cesty – se vyplatilo. Madagaskar je divoký, plný smíchu – a také lidské něžnosti.

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Miloš a Kateřina Motani

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Zajímavosti

Veleskokan goliáší, největší známý druh žáby, žije na malém území v Kamerunu. Místní ho rádi loví a prodávají jako pochoutku.

Věda

Ilustrace protoplanetárního disku okolo hvězdy TW Hydrae.

Vesmír

Podle starého mýtu polští jezdci útočili proti německým tankům

Válka

Vítězslava Kaprálová (1915–1940) jako dvacetiletá. Martinů o ní později napsal: „Jen jedna otázka neopustila dodnes mé vědomí a vzpomínky. Proč jí osud dal tolik energie a tolik vzácných darů a proč jí nedal možnost, aby jich mohla využíti?“

Historie

Karlsruhe, kde se mohl podle některých teorií narodit Hauser. Ve výřezu portrét Kaspara Hausera, na němž je patrná jizva na čele po prvním údajném atentátu.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907