Rubbee: Místo elektrokola jen přídavný motorek pro to stávající

04.10.2013 - Jan Miklín

Jezdíte rádi na kole, ale nebaví vás neustále šlapat? Pak je právě pro vás jako dělaný přídavný elektromotorek Rubbee, představený britskou firmou


Reklama

Tuhle šesti a půl kilogramovou krabičku stačí připevnit namísto nosiče a můžete si užívat bezstarostné jízdy. Pokud se spolehnete jen na sílu elektromotoru, po dvouhodinovém nabíjení ujedete 25 km maximální rychlostí 25 km/h. Výrobce však předpokládá, že lidé budou motor využívat zejména jako pomoc při nejnamáhavějších částech své cesty.

Automatická regulace výkonu

Výkon elektromotoru (maximálně 250 W) lze ovládat jednak ručně pomocí tlačítka umístěného na řídítkách, systém však obsahuje i senzor analyzující, kdy a jak moc šlapete. Na základě těchto údajů pak dokáže automaticky „pomáhat“ ve chvílích, kdy je to nejvíce potřeba.

Po prvotní instalaci je připevnění jednotky jednoduché, jde o záležitost na pár vteřin bez jakýchkoli nástrojů a motor je kompatibilní prakticky se všemi typy kol. Na pohon bicyklu motorek využívá tření mezi jeho kolečkem, pokrytým speciálním polyuretanem, a zadní pneumatikou. Ta by údajně neměla být nijak zvláštně namáhána, přesto ale ji výrobce doporučuje po jedné až dvou sezónách vyměnit.

Za pohodlí je však potřeba pořádně zaplatit: na webu výrobce je již možné Rubbee objednat s předpokládaným termínem dodání na začátku roku 2014, cena je 1 190 USD, tedy přes dvacet tisíc korun.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia/Ferrari Press Agency

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Escobar měl na svědomí tisíce životů. V Medellínu sotva potkáte někoho, kdo by neznal některou z obětí.

Cestování
Historie

Jeden z australských sklípkanců. Tento pavouk patří k nejnebezpečnějším druhům zvířat na světě a jedno jeho kousnutí může být pro člověka smrtelné.

Věda

Mlha v atmosféře Pluta na snímku sondy New Horizons

Vesmír

Hamburger byl populární už v antice

Věda

Izraelské A-4 Skyhawky se osvědčily, tyto stroje však už čekají na rozebrání.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907