Rubbee: Místo elektrokola jen přídavný motorek pro to stávající

04.10.2013 - Jan Miklín

Jezdíte rádi na kole, ale nebaví vás neustále šlapat? Pak je právě pro vás jako dělaný přídavný elektromotorek Rubbee, představený britskou firmou


Reklama

Tuhle šesti a půl kilogramovou krabičku stačí připevnit namísto nosiče a můžete si užívat bezstarostné jízdy. Pokud se spolehnete jen na sílu elektromotoru, po dvouhodinovém nabíjení ujedete 25 km maximální rychlostí 25 km/h. Výrobce však předpokládá, že lidé budou motor využívat zejména jako pomoc při nejnamáhavějších částech své cesty.

Automatická regulace výkonu

Výkon elektromotoru (maximálně 250 W) lze ovládat jednak ručně pomocí tlačítka umístěného na řídítkách, systém však obsahuje i senzor analyzující, kdy a jak moc šlapete. Na základě těchto údajů pak dokáže automaticky „pomáhat“ ve chvílích, kdy je to nejvíce potřeba.

Po prvotní instalaci je připevnění jednotky jednoduché, jde o záležitost na pár vteřin bez jakýchkoli nástrojů a motor je kompatibilní prakticky se všemi typy kol. Na pohon bicyklu motorek využívá tření mezi jeho kolečkem, pokrytým speciálním polyuretanem, a zadní pneumatikou. Ta by údajně neměla být nijak zvláštně namáhána, přesto ale ji výrobce doporučuje po jedné až dvou sezónách vyměnit.

Za pohodlí je však potřeba pořádně zaplatit: na webu výrobce je již možné Rubbee objednat s předpokládaným termínem dodání na začátku roku 2014, cena je 1 190 USD, tedy přes dvacet tisíc korun.

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia/Ferrari Press Agency

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Upír obecný (Desmodus rotundus), někdy nazývaný též upír rudý nebo upír velký, je druh tropických netopýrů žijící ve Střední a Jižní Americe.

Věda

Základna nově nalezeného korálového útesu je široká 1,5 kilometru a jeho vrchol se v nejvyšších bodech nachází 40 metrů pod hladinou moře.

Zajímavosti
Reklama

Příslušníci 101. výsadkové divize během operace Anaconda v březnu 2002.

Válka

Na jednání v Ženevě nemohl chybět Edvard Beneš. Z Prahy přijeli Karel Kramář, předseda Národního výboru a vůdce strany státoprávně demokratické, Václav Klofáč, místopředseda Národního výboru a vůdce českých národních socialistů, agrárník František Staněk, předseda Českého svazu poslanců, Gustav Habrman za sociální demokraty, státoprávní demokrat Antonín Kalina, šéf Maffie Přemysl Šámal, ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss a ředitel Agrární banky Karel Svoboda. Později dorazil i Mořic Hruban za moravské katolíky.

Historie

Sir John Julius Angerstein na portrétu Thomase Lawrence z roku 1790.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907