Příležitost, nebo zoufalý pokus? Název budoucí kolonie na Marsu je na prodej

26.08.2015 - Martin Reichman

Bude se první lidská kolonie na Marsu jmenovat Novákov, Gates Town, Zuckerberg City, nebo třeba Buffett Village?


Reklama

Nizozemský projekt Mars One má za cíl vybudovat v roce 2024 lidskou základu na Marsu. Odborníci i laická veřejnost diskutují, zda je projekt vůbec uskutečnitelný, nebo zda jde jen o reality show typu Český sen. 

Mise má být jednosměrná, za tři roky se má k Marsu vydat první průzkumná sonda, v letech 2022 rovery, které připraví zázemí a vybudují základny. A v roce 2027 - po sedmi měsících cesty a devíti letech výcviku - první čtyři lidé. Následně má být na planetu vysílána čtyřčlenná posádka každé dva roky. Projekt má rozpočet šest miliard dolarů. Organizace Mars One sice plánuje pokrýt část výdajů televizní reality show, ovšem zatím má na kontě pouhou desetinu z celkové částky

Nejen proto nyní Mars One oslovuje největší boháče světa a nabízí jim jméno budoucí kolonie k prodeji. Za předem nespecifikovanou částku by tak kolonie mohla nést název Novákov, Gates Town, Zuckerberg City, nebo třeba Buffett Village. Možností je spousta, podle časopisu Forbes je na celé planetě 1 826 miliardářů.

  • Zdroj textu:

    mars-one.com

  • Zdroj fotografií: Mars One

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Zajímavosti

Současný prototyp zpracuje 100 kg plastů za hodinu a vyrobí z nich 100 litrů ropy. V rafinerii následně ze syntetické ropy vznikají benzin, nafta a polymery.

Zajímavosti
Historie

Snímek malé části oblohy zachycuje několik tisíc galaxií

Vesmír

Pocházejí zabavené sloní kly z nedávno uloveného zvířete? Na to dá odpověď metoda zjišťující množství radiouhlíku v dané tkáni.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907