Připoutejte se prosím: Startujeme bez ohledu na počasí

20.05.2014 - Jan Miklín


Reklama

Místo u okýnka nemusí být v letadle vždy výhodou. Třeba před pár dny v Miami, kde na jednom z nejrušnějších amerických letišť světa letadla startovala a přistávala bez ohledu na blesky, které pročesávaly oblohu. Je to bezpečné? Ač si to možná většina lidí nemyslí, zásah letadla bleskem je poměrně často záležitostí. Průměrné letadlo to potká jednou za rok až tři. Díky konstrukci však bývá odveden zase zpátky do atmosféry a obvykle jsou následkem jen velmi drobná poškození. V některých případech se však výboj může stát letadlu osudným…

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dospělá samice skákavky pruhované (Salticus scenicus) z čeledi skákavkovití (Salticidae). (foto: Wikimedia Commons, Kaldari, CC0 1.0)

Věda

Kanadští kulometčíci během bitvy u Vimy, někteří důstojníci je trestali například jen za bláto na kalhotách. (foto: Wikimedia Commons, Library and Archives Canada, CC0)

Válka

Půlmetrový meteorit CNEOS 2014-01-08 je podle vědců nejstarším známým mezihvězdným návštěvníkem. V roce 2017 astronomové zaznamenali průlet objektu 'Oumuamua a o dva roky později průlet mezihvězdné komety 2I/Borisov

Vesmír
Revue
Zajímavosti

Lýdský král Kroisos ukazuje své pohádkové bohatství, autor Gaspar van den Hoecke (kolem 1630) (ilustrace: Wikimedia Commons, Národní muzeum ve Varšavě, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907