Připoutejte se prosím: Startujeme bez ohledu na počasí

20.05.2014 - Jan Miklín


Reklama

Místo u okýnka nemusí být v letadle vždy výhodou. Třeba před pár dny v Miami, kde na jednom z nejrušnějších amerických letišť světa letadla startovala a přistávala bez ohledu na blesky, které pročesávaly oblohu. Je to bezpečné? Ač si to možná většina lidí nemyslí, zásah letadla bleskem je poměrně často záležitostí. Průměrné letadlo to potká jednou za rok až tři. Díky konstrukci však bývá odveden zase zpátky do atmosféry a obvykle jsou následkem jen velmi drobná poškození. V některých případech se však výboj může stát letadlu osudným…

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Tolkienovi vydělaly jeho knihy tolik peněz, že litoval, že neodešel do důchodu dříve. Kvůli své slávě se navíc musel nechat vyškrtnout z telefonního seznamu.

Zajímavosti

Mozkové čipy přeloží mozkové vlny do srozumitelného textu

Věda

Do řeky, která v belgické zoo protéká výběhem rodinky orangutanů, umožnili přístup vydrám.

Revue

Současná astronomie nahlíží na Plejády jako na otevřenou hvězdokupu vzdálenou zhruba 445 světelných let, jejíž členky vznikly z jednoho prachoplynného mezihvězdného mračna asi před 110 miliony roky. 

Vesmír

Svatý Jiří byl podle křesťanské hagiografie římský voják pocházející z Anatolie, dnešního Turecka. Jeho nejslavnější zápas s drakem se měl odehrát u města Kyrény v Libyi.

Historie

Britské motorové čluny na hlídce v roce 1940.

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907