Přistání Apolla 12 na Měsíci

- Redakce Tajemství vesmíru

<p>Přistání lunárního modulu Intrepid.</p>

Přistání lunárního modulu Intrepid.

19 . 11 . 1969

Reklama

19. listopadu 1969 přistál na povrchu Měsíce lunární modul Apolla 12. Na jeho palubě se nacházel velitel Charles Conrad a pilot Alan L. Bean. V popředí snímku je vidět kráter Ptolemaeus, vpravo pak druhý největší měsíční kráter Herschel.

TIP: Velitel Apolla 12: Vesmírný rebel Charles Conrad

Během mise Apollo 12 navštívili astronauté místo odpočinku sondy Surveyor 3 a část z ní odvezli na Zemi. Kamera byla později vystavena ve Washingtonu D.C. (Smithsonian National Air and Space Museum). Surveyor 3 přistál na Měsíci v 20. dubna 1967 v rámci projektu, který měl připravit půdu pro pilotované mise Apolla. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907