Přistání Apolla 12 na Měsíci

- Redakce Tajemství vesmíru

<p>Přistání lunárního modulu Intrepid.</p>

Přistání lunárního modulu Intrepid.

19 . 11 . 1969

Reklama

19. listopadu 1969 přistál na povrchu Měsíce lunární modul Apolla 12. Na jeho palubě se nacházel velitel Charles Conrad a pilot Alan L. Bean. V popředí snímku je vidět kráter Ptolemaeus, vpravo pak druhý největší měsíční kráter Herschel.

TIP: Velitel Apolla 12: Vesmírný rebel Charles Conrad

Během mise Apollo 12 navštívili astronauté místo odpočinku sondy Surveyor 3 a část z ní odvezli na Zemi. Kamera byla později vystavena ve Washingtonu D.C. (Smithsonian National Air and Space Museum). Surveyor 3 přistál na Měsíci v 20. dubna 1967 v rámci projektu, který měl připravit půdu pro pilotované mise Apolla. 

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Samička morčáka velkého (Mergus merganser) s mládětem. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jedním z nejmarkantnějších rozdílů mezi životem na vsi a ve městě je množství zeleně. Asi málokoho překvapí, že čím větší plocha vegetace člověk obklopuje, tím zdravější je jeho organismus, a to po stránce fyzické i psychické. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace mladé exoplanety HD 114082 B, obíhající svou mateřskou hvězdu jednou za 110 dnů. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Pruský král Fridrich II. byl největším protivníkem Marie Terezie po celou dobu její vlády. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Červená auta se podle britské studie společnosti Halfords stávají nejčastějším terčem útoků ptáků. (foto: Shutterstock)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907