Přístav v Dubrovníku: Prázdninový sen na pobřeží

17.06.2013 - redakce 100+1


Reklama

Chorvatsko je perlou Jadranu a Dubrovník je perlou Chorvatska. Asi málokteré zahraniční město je tak známé českým turistům, jako toto přímořské letovisko. Leží na samé špičce historické země Dalmácie, která zahrnuje nespočetné množství ostrovů. Největší sláva města se pojí středověkem, kdy se stal střediskem námořního obchodu a přímým konkurentem Benátek. Jeho dobře dochované hradby a historické jádro spolu s plážemi táhne turisty jako magnet a významně se podílí na každoročním přílivu deseti milionu turistů na chorvatské území. S 670 tisíci vstupy jsou čeští turisté pátí nejčastější návštěvníci země, hned po Němcích, Italech, Slovincích a Rakušanech.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Winston Churchill s manželkou Clementine na návštěvě v Soestdijkském paláci. Vedle Churchilla stojí princ Bernhard a nizozemská královna Juliána s dětmi.

Historie

V Cockaigne neexistovala nouze, násilí, ba ani práce a pečené husy tam létaly přímo do úst.

Zajímavosti

Fukušimské tritium bude podle vědců v mořské vodě v nesmírně malé koncentraci, odpovídající extrémně zředěným homeotickým přípravkům.

Věda

Kamenná exoplaneta GJ 367b obkrouží svou mateřskou hvězdu za pouhých osm hodin. Na jejím povrchu zřejmě panuje teplota kolem 1 500 °C.

Vesmír

Chvostoskoci (Collembola) jsou řádem šestinohých bezobratlých živočichů, kteří v širším smyslu patří mezi hmyz. Žijí v půdě nebo na jejím povrchu, někdy však i na vodní hladině či na okrajích ledovců. Už podle tohoto výčtu je zřejmé, že jde o velmi odolnou a přizpůsobivou skupinu.

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907