Proběhlo první letošní zatmění Slunce. Bohužel viditelné jen v Austrálii

30.04.2014 - Redakce


Reklama

29. dubna proběhlo první letošní zatmění Slunce. Bohužel pásmo totality zasáhlo jen Antarktidu a částečné zatmění bylo vidět pouze v Austrálii. Tam byla také pořízena tato nádherná fotografie. I kdybyste ale toto zatmění pozorovali v Antarktidě, neviděli byste zatmění úplné, ale jen prstencové. Měsíc byl totiž tak blízko Zemi, že nedokázal zakrýt sluneční kotouč celý.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Space.com

  • Zdroj fotografií: C.J. ArmitageDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Z čelního pohledu je velmi dobře patrný neobvyklý tvar žraločího rypce. (foto: © Martin Procházka, se souhlasem k publikování)

Příroda

Pravděpodobnost výskytu ohnivé duhy záleží na zeměpisné šířce a klimatu: například v Los Angeles je 5× až 10× větší než v Londýně. (foto: Christa Harbig, CC BY 4.0)

Vesmír

V období neolitu, asi před šesti tisíci lety, se v Dorstone Hill nacházel komplex dřevěných budov a pohřební mohyly. (foto: Flickr, Herefordshire CouncilCC BY-ND 2.0)

Věda

Svůj původní fotografi cký materiál získala Lucia Moholy do fyzického vlastnictví teprve v  šedesátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Fair use)

Historie

Za afrodiziakum je považován například celer, marihuana, zázvor, čokoláda, muškátový oříšek nebo třeba prudce jedovatý blín černý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907