Průběh zatmění Měsíce nad zamrzlým kanadským jezerem Waterton

18.04.2014 - Redakce


Reklama

Zatmění Měsíce, které na západní polokouli nastalo 15. dubna, bylo zajímavou příležitostí pořídit snímky jako je tento. Nad jezerem Waterton v kanadské Albertě byl zachycen měsíční kotouč každých deset minut a složen do jednoho snímku. Všimněte si, že Měsíc během zatmění nezmizel, ale je slabě viditelný s rudým nádechem. Za to může atmosféra Země. V blízkosti Měsíce je pak Spica, nejjasnější hvězda z Panny, a také slabě viditelný Saturn.

Čtěte také: Proč je Měsíc při zatmění načervenalý? (video)

Reklama

  • Zdroj textu:

    apod.nasa.gov

  • Zdroj fotografií: Yuichi Takasaka (TWAN)

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Masaryk v Karlových Varech v roce 1931, jízda na koni patřila k jeho zálibám. Na prezidenta si stěžoval policejní ředitel Šlechta, že kluše při jízdě na koni přes koleje.

Historie

Stíhací letouny Sopwithy Camel připravené odstartovat k náletu na Tondern.

Válka

Motýl Greta oto žije ve Střední a Jižní Americe až po jižní oblasti Chile. Migruje však na velké vzdálenosti a byl pozorován až v Mexiku a Texasu.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907