Průzkum pyramid: Experti objevili teplotní anomálii ve Velké pyramidě

11.11.2015 - Stanislav Mihulka

Bude souviset s novými objevy?


Reklama

Odborníci po dva týdny proměřovali teplotu uvnitř slavných egyptských pyramid v Gíze. Měření probíhala celý den, od úsvitu až po vychládání pyramid po západu Slunce.

Cílem takových měření je pátrat po doposud neobjevených prázdných prostorách, sledovat proudění vzduchu uvnitř pyramid a také hledat místa, kde byly použity odlišné stavební materiály. Tentokrát v pyramidách objevili několik teplotních anomálií (tedy míst s jinou teplotou, než by měla být), které by mohly naznačovat existenci něčeho zajímavého.

Zaujala je především teplotní anomálie ve Velké, tedy Chufuově pyramidě. Naměřili ji ve východní straně základny pyramidy. Podle expertů tam je něco jako malý průchod, který vede dovnitř pyramidy, do prostoru s odlišnou teplotou. Co se asi skrývá za tímto průchodem?

Reklama

  • Zdroj textu:

    Phys.org, The Associated Press

  • Zdroj fotografií: Nina / Wikimedia Commons

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Snímek z prosince 1941 dobře ilustruje, že kvalitně maskovaní rudoarmějci mohli útočníky snadno překvapit. Na fotografi i se nachází minimálně 11 vojáků v převlečnících s kapucemi.

Válka

Odborníci odhadují, že pilotované sondy doletí ke svůdným prstencům Saturnu během příštího století.

Vesmír

Thanatosdrakon amaru v životní velikosti, se svým objevitelem.

Věda

Svatá Hedvika Slezská se věnovala službě pro blaho svého lidu a prohloubení křesťanské víry. Zakládala nemocnice, ošetřovací ústavy a kláštery.

Historie

Psi (ale i třeba kočky) mají stejně jako člověk dvě sady zubů – mléčnou a trvalou. Mléčný chrup psa je tvořen 28 zuby, trvalý 42 zuby.

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907