První fotografie z nového filmu o operaci Anthropoid

31.07.2015 - Tomáš Bártek

Produkce velice očekávaného filmu Athropoid, který se v současných týdnech natáčí v lokacích v České republice, uveřejnila první snímek z filmu.


Reklama

Pětačtyřicetiletý Brit Sean Ellis (známý jako tvůce filmů Cashback či Střepy v hlavě) zastává při natáčení posty režiséra i kameramana a do hlavních rolí obsadil Ciliana Murhpyho jako Jozefa Gabčíka a Jamieho Dornana do role Jana Kubiše. Z českých herců se můžete těšit na Aňu Geislerovou, která ztvární Gabčíkovu partnterku Liběnu Fafkovou, či Alenu Mihulovou. Také jste zvědaví, jak tento snímek zahraniční koprodukce s premiérou v roce 2016 dopadne?

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: James Lisle/LD Entertainment

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opičí neštovice jsou onemocněním vyvolaným virem rodu Ortopoxvirus z čeledi Poxviridae. Virus se obvykle na člověka přenáší kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů. 

Věda

Nejvyhlášenějším resortem pro římskou smetánku bylo v antice Baiae.

Historie

První tank Heavy Mark I měl osmičlennou osádku, přičemž polovinu zaměstnaly motory a řízení stroje.

Válka

Ježura australská při hledání své oblíbené potravy – mravenců.

Příroda

Pěstitelskou doménou singapurské botanické zahrady se staly orchideje.

Zajímavosti

Utkání dvou černých děr

Tento snímek vznikl kombinací dat v oboru rentgenového záření z družice Chandra X-ray Observatory a fotografie ve vizuálním oboru, pořízené pomocí HST. Představuje galaxii NGC 6240, která je od Země vzdálena 400 milionů světelných roků a promítá se do souhvězdí Hadonoše.

Uprostřed snímku jsou dvě černé díry, které od sebe dělí vzdálenost 3 000 světelných let. Jsou viditelné jako jasné bodové zdroje rentgenového záření. Nakonec se pravděpodobně přiblíží k sobě a splynou v jednu velkou černou díru.

Co se stane, když se tyto exotické objekty začnou navzájem ovlivňovat, zůstává pro astronomy zatím hádankou. Jedno je však jisté: uvolní se při tom obrovské množství energie a do prostoru budou vyslány gravitační vlny. (NASA/CXC/MIT/C.Canizares, M.Nowak, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907