Půl kilometru v kotrmelcích: Divoký pád kanadského lyžaře

13.11.2015 - Martin Reichman


Reklama

K extrémním sjezdům nějaký ten kotrmelec neodmyslitelně patří. To co se ale podařilo kanadskému lyžaři Ianu McIntoshovi se jen tak nevidí. Během pokusu o sjezd strmého svahu v aljašských horách ztratil po několika metrech rovnováhu a téměř půl kilometru strávil v kotrmelcích. Jeho divoký pád trval tři čtvrtě minuty a jen zázrakem z něj vyvázl zcela nezraněný. „Jsem v pořádku, mám jen trochu ztuhlý krk,“ okomentoval svůj sešup Kanaďan.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Historie
Reklama

Magnetické pole Jupiteru. Vlevo měsíc Io.

Vesmír

Mexické tučnice většinou tvoří dva typy růžic – letní masožravé a zimní s kratšími, sukulentními listy, díky nimž rostlina přečkává suché období. Listy zimních růžic jsou křehké, snadno se odlomí a jednotlivé listy jsou pak schopné zakořenit. Některé druhy mají báze listů zapuštěné v zemi, a tak se chrání před vyschnutím či v suchém ročním období vytvářejí pod povrchem země šupinaté cibulky.

Květy tučnic jsou opylovány hmyzem. Semena těchto rostlin jsou jemná, mají strukturovaný povrch. Ve vodě se díky tomu na jejich povrchu drží bubliny, které semena nadnášejí a umožňují jejich šíření pomocí menších i větších vodních toků. Na snímku Tučnice ocasatá (Pinguicula moranensis). Snad nejznámější, často pěstovaný druh tropické tučnice

Příroda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907