Půl kilometru v kotrmelcích: Divoký pád kanadského lyžaře

13.11.2015 - Martin Reichman


Reklama

K extrémním sjezdům nějaký ten kotrmelec neodmyslitelně patří. To co se ale podařilo kanadskému lyžaři Ianu McIntoshovi se jen tak nevidí. Během pokusu o sjezd strmého svahu v aljašských horách ztratil po několika metrech rovnováhu a téměř půl kilometru strávil v kotrmelcích. Jeho divoký pád trval tři čtvrtě minuty a jen zázrakem z něj vyvázl zcela nezraněný. „Jsem v pořádku, mám jen trochu ztuhlý krk,“ okomentoval svůj sešup Kanaďan.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií:

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Knihovna v egyptské Alexandrii hořela hned několikrát.

Historie

Koláž zachycuje průběh úplného zatmění Slunce (zleva doprava). Uprostřed je patrná i tvář Měsíce, díky jevu nazývanému „popelavý svit“, zatímco zakrytý disk hvězdy obklopuje paprskovitá koróna. Na začátku a na konci úkazu jsou vidět oslnivé kapičky slunečního světla a také narůžovělá obálka stálice, tzv. chromosféra.

Vesmír
Zajímavosti

K většině katapultáží dochází nízko u země, nebo přímo po nechtěném kontaktu s ní (nehoda  britského harrieru v Afghánistánu, 2009).

Válka

Zničení slovanské svatyně na Rujáně roku 1168 na plátně Lauritse Tuxena z druhé poloviny 19. století. Povalení Svantovítovy sochy přihlíží dánský král Valdemar a roskildský biskup Absalon.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907