Rajan: Poslední plavající slon na světě

13.06.2013 - redakce 100+1


Reklama

Indický slon Rajan si libuje v podvodním plavání na plážích Andamanských ostrovů. Ještě než před několika lety odešel (v necelých šedesáti letech) do důchodu, byl Rajan slonem určeným pro těžkou práci. Tahal plně naložené lodě, což byla v Indii donedávna běžná praxe. Ta je však nyní již zakázána a Rajan se tak stal posledním slonem, který byl pro tuto práci určen. Nyní si chodí zaplavat už jen pro radost dvakrát až třikrát do měsíce.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia/Wolfgang ZwicknaglDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Z čelního pohledu je velmi dobře patrný neobvyklý tvar žraločího rypce. (foto: © Martin Procházka, se souhlasem k publikování)

Příroda

Pravděpodobnost výskytu ohnivé duhy záleží na zeměpisné šířce a klimatu: například v Los Angeles je 5× až 10× větší než v Londýně. (foto: Christa Harbig, CC BY 4.0)

Vesmír

V období neolitu, asi před šesti tisíci lety, se v Dorstone Hill nacházel komplex dřevěných budov a pohřební mohyly. (foto: Flickr, Herefordshire CouncilCC BY-ND 2.0)

Věda

Svůj původní fotografi cký materiál získala Lucia Moholy do fyzického vlastnictví teprve v  šedesátých letech 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Fair use)

Historie

Za afrodiziakum je považován například celer, marihuana, zázvor, čokoláda, muškátový oříšek nebo třeba prudce jedovatý blín černý. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907