Rajan: Poslední plavající slon na světě

13.06.2013 - redakce 100+1


Reklama

Indický slon Rajan si libuje v podvodním plavání na plážích Andamanských ostrovů. Ještě než před několika lety odešel (v necelých šedesáti letech) do důchodu, byl Rajan slonem určeným pro těžkou práci. Tahal plně naložené lodě, což byla v Indii donedávna běžná praxe. Ta je však nyní již zakázána a Rajan se tak stal posledním slonem, který byl pro tuto práci určen. Nyní si chodí zaplavat už jen pro radost dvakrát až třikrát do měsíce.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Profimedia/Wolfgang Zwicknagl

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Banánový byznys - z každého utraceného dolaru obdrží dělníci nanejvýš deset centů. Zbytek jde obchodníkovi, přepravcům, obchodům a státu.

Zajímavosti

Vojenskou posádku města Otranta tvořilo pouze 400 mužů. Proti nim stálo patnáct až dvacet tisíc tureckých vojáků.

Historie

Jednou z největších pochoutek je zatopená tráva.

Příroda

Modré opozdilce nacházíme v centrech hustých kup, přičemž mezi ostatními hvězdami nápadně vyčnívají právě mladistvým vzhledem – přestože podle všech ostatních indicií dosahují stejného stáří jako jejich souputnice zrozené zřejmě v tomtéž čase z identické zárodečné mlhoviny.

Vesmír

Analýza DNA téměř 800 pravěkých lidí ukázala, že příchozí na jih Británie mezi lety 1300 až 800 před naším letopočtem tvořili zhruba polovinu genetického původu pozdějších populací.

Zajímavosti

Mimas, nejmenší a nejvnitřnější z osmi hlavních měsíců Saturnu, může být dostatečně teplý, aby ukrýval globální vodní oceán.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907