Rajský ostrov: Skluzavkou mezi žraloky

14.08.2013 - Jan Miklín

Bahamské ostrovy patří mezi nejkrásnější mořské ráje světa, kde se k nádherné tropické přírodě připojují luxusní resorty a nevídané atrakce. Jednou z nich je skluzavka, která vás zavede přímo mezi žraloky


Reklama

Název Paradise Island, tedy Rajský ostrov, je výmluvný. Písčité břehy necelé tři kilometry čtvereční velkého ostrova omývá průzračné moře, průměrná teplota se po celý rok pohybuje mezi příjemnými 20 až 25 °C a uprostřed toho stojí několik luxusních hotelových a zábavních komplexů. Zatímco v první polovině dvacátého století byl celý ostrov – ještě pod jménem Hog – majetkem bohatého švédského podnikatele Axela Wenner-Grena, další majitelé ostrova, jehož současná hodnota se odhaduje na zhruba dvě miliardy dolarů, jej otevřeli veřejnosti. Kromě hotelů zde otevřeli i kasino, které díky chybějící konkurenci přinášelo obrovské zisky.

TIP: Víc než jen přespání: Vyzkoušejte 5 nejoriginálnějších hotelů

Dnes je největší atrakcí ostrova resort Atlantis, oficiálně otevřený v roce 1998. Kromě několika luxusních a také ne zrovna levných hotelů (noc v nejdražším apartmá stojí pětadvacet tisíc dolarů) sem turisty lákají především vodní hrátky. Unikátním zážitkem je skluzavka Leap of Faith, dvacetimetrový sjezd z napodobeniny mayské pyramidy do proskleného tunelu obřím bazénem, v němž žijí i čtyřmetroví žraloci vouskatí. Pohled z očí do očí je jistě nezapomenutelný.

  • Zdroj textu:

    Profimedia, Ferrari Press Agency

  • Zdroj fotografií: Profimedia/Ferrari Press Agency/Paradise Island, archiv

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Plástové město Çatalhöyük nemělo ulice – chodilo se po střechách domů, do nichž se sestupovalo žebříky.

Zajímavosti

Ve výřezech snímky obnovených lidských plic po 24 hodinách.

Věda

Náš Měsíc se utvořil po srážce mladé Země s další protoplanetou, před zhruba 4,425 miliardami let.

Vesmír
Zajímavosti

Čedičová stěna u obce Hlinky působí velmi celistvým dojmem.

Příroda

Královny Alžběta I. a Viktorie. Dvě dámy, které ovládly svou dobu. Jedna zemřela bezdětná, druhá přivedla na svět hned devět dětí.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907