Rajský ostrov: Skluzavkou mezi žraloky

14.08.2013 - Jan Miklín

Bahamské ostrovy patří mezi nejkrásnější mořské ráje světa, kde se k nádherné tropické přírodě připojují luxusní resorty a nevídané atrakce. Jednou z nich je skluzavka, která vás zavede přímo mezi žraloky


Reklama

Název Paradise Island, tedy Rajský ostrov, je výmluvný. Písčité břehy necelé tři kilometry čtvereční velkého ostrova omývá průzračné moře, průměrná teplota se po celý rok pohybuje mezi příjemnými 20 až 25 °C a uprostřed toho stojí několik luxusních hotelových a zábavních komplexů. Zatímco v první polovině dvacátého století byl celý ostrov – ještě pod jménem Hog – majetkem bohatého švédského podnikatele Axela Wenner-Grena, další majitelé ostrova, jehož současná hodnota se odhaduje na zhruba dvě miliardy dolarů, jej otevřeli veřejnosti. Kromě hotelů zde otevřeli i kasino, které díky chybějící konkurenci přinášelo obrovské zisky.

TIP: Víc než jen přespání: Vyzkoušejte 5 nejoriginálnějších hotelů

Dnes je největší atrakcí ostrova resort Atlantis, oficiálně otevřený v roce 1998. Kromě několika luxusních a také ne zrovna levných hotelů (noc v nejdražším apartmá stojí pětadvacet tisíc dolarů) sem turisty lákají především vodní hrátky. Unikátním zážitkem je skluzavka Leap of Faith, dvacetimetrový sjezd z napodobeniny mayské pyramidy do proskleného tunelu obřím bazénem, v němž žijí i čtyřmetroví žraloci vouskatí. Pohled z očí do očí je jistě nezapomenutelný.

  • Zdroj textu:

    Profimedia, Ferrari Press Agency

  • Zdroj fotografií: Profimedia/Ferrari Press Agency/Paradise Island, archiv

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nejen alkohol, ale také rozbujelá prostituce a hazardní hry dennodenně trápily počestné občany Ostravy.

Historie

Nejstarší zobrazení lovu na světě.

Věda

Řada hotelů po celém světě dodržuje letitou tradici neoznačování pokoje s číslem třináct, některé dokonce přeskakují třináctku i v označení pater.

Zajímavosti

Výtrysk prachu a kamení z planetky Bennu letos 6. ledna

Vesmír

Také ve Francii musely po odchodu mužů zastat práci na poli ženy.

Válka

Kaňon je až 27 kilometrů široký a přes půl kilometru hluboký.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907