Realita Pekingu: Smog, dopravní zácpy a přeplněná městská doprava

30.11.2015 - redakce 100+1

Hlavní město Číny se dusí pod stále rostoucím náporem smogu. Řešení nepřináší ani mimořádně rychlý rozvoj dopravní infrastruktury, která nezvládá každodenní nápor migrujících obyvatel. Na denním pořádku jsou tak nekonečné dopravní zácpy a přeplněná městská doprava


Reklama

Výhled do budoucnosti ale není příliš optimistický. S rozvojem města, které podle aktuálních odhadů čítá okolo 21 milionů obyvatel, rostou ceny bytů a nájmů a lidé jsou tak nuceni cestovat za prací ze stále větších vzdáleností. A netýká se to jen dělníků a nejchudších lidí. Výjimkou dnes nejsou ani případy finančně zajištěných profesionálů, kteří nejsou schopni zaplatit vysoké nájmy ani na předměstí Pekingu a stěhují se mimo něj.

Podle čínských odborníků dojde během příštích 15 let k faktickému propojení Pekingu s přístavním městem Tchien-ťin. Nové megaměsto bude mít společně se sousedící provincií Che-pej dvojnásobnou rozlohu celé Jižní Koreji a bezmála trojnásobný počet obyvatel.

  • Zdroj textu:

    Reuters

  • Zdroj fotografií: Reuters video

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 1997 vyšla studie tvrdící, že očkování způsobuje autismus, a její závěry rezonují na internetu dodnes.

Zajímavosti

Chytré toalety by mohly zvýšit naši připravenost na budoucí epidemie.

Věda
Revue

Velmi těsná dvojice trpaslíků J2322+0509

Vesmír

Napoleon ruské revoluce

Alexandr Fjodorovič Kerenskij

Právník Alexandr Fjodorovič Kerenskij byl před válkou jako poslanec v Dumě dobře známou osobností. Po březnové revoluci působil ve vlivném petrohradském sovětu, dosáhl funkce ministra spravedlnosti a posléze se realizoval jako ministr války a námořnictva. Kerenskij se snažil vrátit ruskou armádu do války, letní ofenzíva roku 1917, jejíž součástí byl i útok u Zborova, však selhala. V Rusku stále sílili bolševici a volání po míru bez anexí a kontribucí.

Kerenskij se po bolševické revoluci pokusil zvrátit situaci, nebyl však úspěšný a následně uprchl do Anglie a Francie. Nevzdal se veřejného života a publikoval, ale do Ruska se nikdy nevrátil. Zemřel ve Spojených státech.

Historie

Výrazné barvy nemají mandrilové jen v obličeji, ale rovněž na zadku, kde pravděpodobně slouží pro snadnější pohyb skupiny v husté vegetaci.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907