Rekordní let balónem: 11 tisíc kilometrů napříč Tichým oceánem

02.02.2015 - Martin Reichman

Hned dva letité rekordy pokořili během týdenní cesty balónem Troy Bradley a Leonid Ťuchtajev. Za 160 hodin urazili přes 11 tisíc kilometrů


Reklama

Heliový balon s dvoučlennou americko-ruskou posádkou, který odstartoval v neděli 25. ledna z Japonska, přistál během včerejška u mexického pobřeží. Američan Troy Bradley a Leonid Ťuchtajev z Ruska tak překonali rovnou dva dosud platné rekordy.

Tím prvním bylo pokoření nevětší vzdálenosti, když se svým balónem překonali vzdálenost 7 tisíc mil, tedy přibližně 11 265 kilometrů. Původní 34 let starý rekord přitom činil 8 381 kilometr.

Vzduchoplavci také překonali rekord pro nejdelší dobu letu platnou od roku 1978. Heliový balón Double Eagle II s posádkou Ben Abruzzo, Maxie Anderson a Larry Newman tehdy během letu přes Atlantický oceán strávil ve vzduchu 137 hodin, Bradley a Ťuchtajev společně ve vzduchu vydrželi o 23 hodin déle - celých 160 hodin.

  • Zdroj textu:

    metro.co.uk

  • Zdroj fotografií: TWO EAGLES BALLOON TEAM

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Velryby se potápějí za potravou a z hlubin stoupají zpět, pouze když se potřebují nadechnout. U hladiny pak vypouštějí výměšky bohaté na železo a dusík, jež slouží fytoplanktonu k růstu. 

Zajímavosti

Zmrzlý skřivan ze severovýchodní Sibiře

Věda

Šílený Mike s raketou na parní pohon

Vesmír

 Rozbíjení zvonů v rámci jejich rekvizice, Čechy 1915

 

Válka

Dvojbarevné oko

Sibiřský husky se pyšní zářivýma modrýma nebo hnědýma očima, přičemž se občas stává, že každé oko má jinou barvu. Dokonce dochází i ke křížení přímo v jednom oku, kdy je část modrá a zbytek hnědý. Psi jsou částečně barvoslepí a vidí některé odstíny žluté a modré. Ostatní barvy se jim jeví jako odstíny šedi.  

Zajímavosti

Brusinky s citrusy fungují jako účinná dezinfekce

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907