Fiasko: Robotičtí barmani se na luxusní lodi příliš nepředvedli

29.11.2014 - Martin Reichman


Reklama

Superluxusní výletní loď Quantum of the Seas se přijela představit do Velké Británie. Během příštího roku se má stát zdejší přístav v Southamptonu domovem její sesterské lodi Anthem of the Seas. Prezentace hi-tech výkřiku nejmodernějších technologií ale Brity příliš nenadchla. Kromě nefungujícího internetového připojení byla největším propadákem dvojice robotích barmanů B1-O a N1-C.

TIP: Quantum of the Seas: Luxusní královna s virtuálními okny

Robotům obsluhujícím první bionický bar na světě se drinky nepodařilo připravit ani po 20 minutách a celá akce skončila jejich doslovným odpojením od elektřiny. Snad se tedy do dubna, kdy má Anthem of the Seas zahájit ostrý provoz, podaří všechny mouchy vychytat, movití zákazníci by pro podobné „smart“ zážitky nemuseli mít pochopení.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: RoyalCaribbeanDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907